17:29 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
5312

On aeg liikuda edasi konstruktiivses koostöös Venemaaga

TALLINN, 09. juuli — Sputnik. USA presidendi Donald Trumpi sõnul on aeg liikuda edasi "konstruktiivses koostöös" Venemaaga.

"Survestasin president (Vladimir) Putinit kahel korral meie valimistesse sekkumise asjus. Ta eitas seda jõuliselt," ütles Trump pühapäeval Twitteris pärast naasmist neljapäevaselt reisilt Euroopasse. Presidendid kohtusid reedel Hamburgis G20 tippkohtumise kõrvalt, vahendab ERR.

USA on pühendunud Kesk-, Ida-Euroopa julgeoleku säilitamisele >>

Samas ei öelnud Trump, kas ta uskus Putinit või mitte.

Presidendid pidasid Venemaa sekkumise teemal pika ja jõulise mõttevahetuse
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Leppisime kokku relvarahus, mis kehtib ühes Süüria osas ning päästab elusid. Nüüd on aeg edasi liikuda konstruktiivses koostöös Venemaaga," ütles Trump pühapäeval.

USA liidri sõnul arutas ta Putiniga ka "läbitungimatu küberjulgeolekuüksuse loomist".

Ühendriikide välisminister Rex Tillerson ütles pühapäeval, et mis puudutab süüdistust USA valimistesse sekkumisest, siis ootas ta koos Trumpiga Putinilt ainult väite täielikku eitamist.

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles reedel pärast kohtumist, et Putini seisukoht oli Trumpile vastuvõetav. Putin kordas sama seisukohta laupäeval pärast G20 tippkohtumist. Vene presidendi sõnul lahkus ta kohtumiselt seisukohaga, et Trump uskus tema isiklikku kinnitust, et Venemaa ei sekkunud USA valimistesse.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
küberrünnak, Lavrov, Putin, Trump, Hamburg

Peamised teemad