16:28 15. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.8543
Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskov vastas muinasjuttudele Putini ja Trumpi kohtumisest

"Muinasjutud" Putini ja Trumpi kohtumisest

© Sputnik / Sergey Guneev
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
5810

Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi avalduse kohaselt ei ole New York Timesis Putini ja Trumpi kohtumise kohta üllitatud "üksikasjad" midagi muud kui vaid absurdsed "muinasjutud"

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Peskovi avalduse kohaselt on ajalehe New York Times eile ilmunud väited, mis pidavat pajatama Venemaa ja USA presidentide kohtumise "üksikasjadest", absurdsed, teatab RIA Novosti.

Kauaoodatud kohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Trump: mul oli au Putiniga kohtuda >>

"Kõik need New York Timesi arutlused kuuluvad absurdseeriasse. Ma kordan üle, et seal oli vaid kaks inimest, ja kust oleks saanud New York Times teada, kui mitu minutit mida just arutati ja kes millal häält tõstis ja kas üldse tõstis – nii et kõik see annab oma ilukõnelisel viisil tunnistust lihtsalt sellest, et seal istuvad suured muinasjutuvestjad, kes teevad kõik, mis võimalik, et mitte lasta russofoobia lainel vaibuda," lausus Peskov telekanali Rossija 1 saates.

Eelnevalt oli ajaleht New York Times viitega Valge Maja ametnikule, keda olevat saanud teavet riigisekretär Rex Tillersonilt, teatanud, et riigipead arutasid kohtumisel Hamburgis 40 minutit Venemaa niinimetatud "sekkumist" USA presidendivalimistesse.

Seda rääkis kehakeel >> 

Nagu portaal Sputnik Eesti varem juba teatas, ei tõtanud Donald Trump asetleidnud kohtumist esialgu kommenteerima, märkides vaid, et see oli "vapustav".

Presidendid pidasid Venemaa sekkumise teemal pika ja jõulise mõttevahetuse
© Sputnik / Михаил Климентьев

Seejärel ilmus info sellest, et Trump püstitas Putini ees kahel korral "karmil toonil" küsimuse Venemaa sekkumisest USA presidendivalimistesse.

"Tema eitab seda kategooriliselt," kirjutas Trump oma ametlikul Twitteri- kontol.

Trump: on aeg liikuda edasi >>

Läbirääkimiste tulemusena avaldas Trump ühtlasi lootust, et küberturvalisuse töörühm, mille loomist ta oma Venemaa kolleegiga arutas, võimaldab edaspidi küsimusi "sekkumise" teemal vältida.

Samas märkis USA president, et kohtumisel leppisid pooled kokku Lõuna-Süüria relvarahus, "mis päästab elusid", lisades, et "käes on aeg konstruktiivses koostöös Venemaaga edasi liikuda".

Kujunenud olukorda kommenteeris omalt poolt Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Tema sõnul kuulis Trump Venemaa presidendilt selgesõnalisi kinnitusi, et Venemaa juhtkond ei ole USA valimistesse sekkunud, ja need need avaldused on vastu võetud. 

USA president Donald Trump ja Vene riigipea Vladimir Putin kohtusid reedel Hamburgis G20 tippkohtumisel.

G20: Ühendatud maailma kujundamine >>

Kahe päeva jooksul otsisid võtmetähtsusega riikide riigijuhid kompromisse kaasaja suurimates väljakutsetes ülemaailmsest majandusest ja migratsioonist kuni Aafrika riikide arenguküsimuste ja energeetikani.

Kõnelused toimusid G20 riikide vaheliste oluliste erimeelsuste taustal, mis puudutavad kliimaküsimusi ja rahvusvahelist kaubandust.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
muinasjuttud, sekkumine, russofoobia, G20 kohtumine, The New York Times, Valge Maja, Rex Tillerson, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Hamburg, USA, Venemaa

Peamised teemad