05:38 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
204510

NATO veebilehele riputati kaheksaminutiline dokumentaal-lavastuslik videoklipp, kus kujutatakse kangelastena metsavendi

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kritiseeris videoklippi, kus NATO esitles kangelastena Baltimaades nõukogude võimu vastu võidelnuid, kellest paljud teenisid hitlerliku armee ridades. Diplomaat avaldas lootust, et maailma avalikkus annab sellele "jälestusväärsele ilmingule" õiglase hinnangu, vahendab RIA Novosti.

NATO veebilehele riputati kaheksaminutiline dokumentaal-lavastuslik videoklipp, kus kujutatakse kangelastena metsavendi, kes on jäägitult hõivatud võitlusega oma riikidele Nõukogude Liidust sõltumatuse saavutamiseks ning pälvinud laialdase toetuse tsiviilelanikkonnas, kes tahab taastada riikliku iseseisvuse. Video autorid märgivad, et "metsavendade vaim"elab kolme Balti riigi nüüdisaegsete relvajõudude eriüksustes tänase päevani.

President Kersti Kaljulaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Mäletan, kuidas pool aastat tagasi arutas maailma üldsus, kaasa arvatud peavoolimeedia selle üle, kas tohib lavastada tantsu holokausti teemal. Loodan väga, et needsamad inimesed, keda nende endi sõnul ei jäta ükskõikseks tähelepanelik suhtumine ajaloo traagilistesse lehekülgedesse, annavad natolaste vastikule tegevusele oma hinnangu. Loodan, et kellelegi ei ole tarvis meelde tuletada neid massilisi hukkamisi, mille kaasosalisteks olid need, kes nimetavad ennast "metsavendadeks";" kirjutas Zahharova oma Facebooki kontol.

Diplomaat palus, et ajakirjanikud, ajaloolased ja politoloogid ei jääks siinkohal ükskõikseks.

"See ajalooline perverssus, mida NATO Nürnbergi protsessi tulemuste õõnestamise eesmärgil teadlikult levitab, tuleb lõpetada! Kui täna on Bandera kangelane ning metsavennad on partisanid, kes päästsid Baltikumi, siis mis saab homme?" rõhutas Zahharova.

Niinimetatud "metsavennad" võitlesid aastail 1944–1953 Eesti, Läti ja Leedu territooriumil aktiivselt nõukogude võimuga, paljud neist sõdisid kohalike SS-pataljonide ridades.

Tagid:
metsavend, Maria Zahharova, Balti riigid

Peamised teemad