23:57 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
3721

Edgar Savisaar kui erakonna asutaja ning pikaaegne endine esimees oodatud Keskerakonna nimekirja ja seda loomulikult väärikale kohale

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Politoloog Rein Toomla hinnangul aitaks Edgar Savisaare Tallinna valimistel esinumbriks seadmine kindlustada Keskerakonnale võidu. "Päris kindlasti. Võimalik häältesaak, mida Savisaar suudab koguda- kõige tõenäolisemalt ei tule talle 40 tuhat häält, nagu see oli neli aastat tagasi, aga ma arvan, et Savisaar on suuteline koguma ilma erilise kampaaniata vajaliku künnise," ütles ta ajalehele Pealinn.

Jüri Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega
© AFP 2019 / FREDERICK FLORIN

"Erakonna häältekassasse oleks see korralik tulemus, see aitab päris tugevalt kaasa sellele, et Keskerakond võib hakata jälle mõtlema absoluutse võidu peale," lisas Toomla.

Toomla ennustab, et käimas oleva Savisaare kohtuprotsessi kohta käivatele küsimustele tuleb erakonna esindajatel valimisvõitluse hoogustudes üha rohkem vastata ning ka debattides võetakse see teema paratamatult üles.

Savisaar: Keskerakonna oponendid on pettunud >>

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi politoloogi Tõnis Saartsi hinnangul võib Edgar Savisaarele kohalikel valimistel Keskerakonna esinumbri koha pakkumine olla üks osa kompromissist Yana Toomi, Oudekki Loone ja Olga Ivanova ning Keskerakonna juhtkonna vahel.

"Savisaarele esinumbri koha pakkumist tuleb tõlgendada hiljutise partei sisetüli valguses. Savisaarele ja tema poolehoidjatele anti selge signaal, et erakond pole neid kõrvale heitnud ning sellega loodetakse veelgi vähendada võimalust, et Savisaar ja kaks allesjäänud "õde", Oudekki Loone ja Olga Ivanova siiski enda nimekirjaga välja tuleksid," ütles Saarts BNS-ile. "Võimalik, et Savisaarele esikoha pakkumine oli ka üks osa kompromissist, mis "kolme õe" ja Keskerakonna juhttuumiku läbirääkimistel eelmisel nädalal saavutati," lisas ta.

Ratas: Keskerakond läheb valimistele ühtsena >>

Erakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Edgar Savisaar ei ole erakonnale kinnitanud oma soovi kandideerida Keskerakonna nimekirjas. "Kui selline soov tuleb, on Edgar Savisaar kui erakonna asutaja ning pikaaegne endine esimees oodatud meie nimekirja ja seda loomulikult väärikale kohale," rõhutas Korb. Ta tõdes, et üldnimekirja esinumbri koht on olnud ühe sellise võimalusena tõepoolest aruteluks.

Tallinna linnapeakandidaadi ning valimisringkondade esinumbrid on Keskerakond nimetanud. Erakonna linnapeakandidaat ning Mustamäe esinumber kohalikel valimistel on Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. Lasnamäel on valimisringkonna esinumber abilinnapea Mihhail Kõlvart, Haaberstis Riigikogu liige Viktor Vassiljev, Põhja-Tallinnas europarlamendi liige Yana Toom, Kristiines Andrei Novikov ja Pirital Tõnis Mölder.

Tagid:
valimised, Keskerakond, Olga Ivanova, Yana Toom, Oudekki Loone, Edgar Savisaar

Peamised teemad