09:52 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
4030

Kongresmenid tegid „proovilöögi“ eesmärgiga saada selgust avaliku arvamuse ja jõuvahekordade osas

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. USA Esindajatekojas esineti algatusega president Donald Trumpile umbusalduse avaldamiseks. Amerikanist Dmitri Mihhejev avaldas Sputniku raadiosaates arvamust, et kongresmenid sooritasid "proovilöögi" saamaks selgust Kongressis parajasti valitsevatest jõuvahekordadest.

Kauaoodatud kohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Kaks USA Esindajatekoja liiget – demokraadid Brad Sherman ja Al Green – esinesid initsiatiiviga president Donald Trumpile umbusalduse avaldamiseks. Seda saab välja lugeda Shermani enda poolt 12. juulil levitatud resolutsioonist.

Sherman ja Green kinnitavad, et Trump olevat takistanud õigusemõistmist tema valimiskampaania väidetavate Venemaa-sidemete uurimisel. Nende hinnangul on Trump "rikkunud presidendivannet Põhiseaduse kaitse osas" ja nimelt – kasutanud ametiseisundit "Venemaa sekkumise uurimise mõjutamiseks". Kongresmenid on veendunud, et just see põhjustas FBI endise direktori James Comey vallandamise.

Demokraatidest kongresmenide ettepanek pälvis kriitilise vastukaja Valgest Majast.

"Minu hinnangul on see täiesti naeruväärne ning kujutab endast poliitilist mängu kõige halvemas mõttes," teatas Valge Maja ametlik esindaja Sarah Sanders.

USA president Donald Trump nõuab kohtumisel Venemaa riigipea Vladimir Putiniga kõigi diplomaatiliste formaalsuste täitmist
© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais

Amerikanist Dmitri Mihhejev avaldas Sputniku raadiosaates arvamust, et kongresmenid tegid "proovilöögi" eesmärgiga saada selgust avaliku arvamuse ja jõuvahekordade osas.

"Ma olen täiesti kindel, et see oli lihtsalt proovilöök, esimene pauk eesmärgiga sondeerida pida ja jätkata Trumpi ümbritseva õhkkonna pingestamist, valmistada ette avalikku arvamust. Kuid umbusaldust kui sellist praegusel ajal muidugi tulla ei saa. Ettekääne, mille nad välja tõid, on tõepoolest naeruväärne. On ju presidendil põhiseaduslik õigus FBI juht vallandada. Seega ei ole ta mingisugust seadust rikkunud. Aga kogu sel kampaanial Trumpi ümber on tõsine tagamõte. Sest see küsimus nõuab Esindajatekojas liikmete poolt isiklikku läbihääletamist, mille tulemusena selgub, kes algatusega ühineb, ja saab selgust jõudude tasakaalu suhtes. Pealekauba toimuvad aasta pärast Senati ja Esindajatekoja koosseisu vahevalimised. Ja paljud võivad juba praegu mõelda sellele, kas ikka tasub hääletada vabariiklaste poolt või hüpata üle demokraatide poolele," ütles Dmitri Mihhejev.

Tagid:
umbusaldamine, kongress, Trump, USA

Peamised teemad