10:03 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Edgar Savisaar

Keskerakond pakub Savisaarele kompensatsioonimandaadi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (70)
2601

Tallinnas on kohalikel valimistel teistest omavalitsustest erinev valimiskorraldus: mitu valimisringkonda ning ka ülelinnaline nimekiri, ja Keskerakonna ülelinnalise nimekirja esinumbri koht Edgar Savisaare jaoks tähendaks automaatset kompensatsioonimandaati

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Võrreldes teiste valdade ja linnadega on Tallinnas valimistulemuste kindlakstegemise ja kandidaatide esitamise kord erinev: kui valimisringkondades kõiki mandaate ei jaotata, jagatakse need ülelinnaliste kompensatsioonimandaatidena ülelinnaliste nimekirjade alusel.

Jüri Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega
© AFP 2017 / FREDERICK FLORIN

Kandidaatide registreerimiseks esitamisel koostab iga erakond ja valimisliit nii kandidaatide ringkonnanimekirjad, kui ka oma kandidaatide ülelinnalise nimekirja. Kõik kandidaadid, kes on ringkonnanimekirjas, esitatakse ka ülelinnalises nimekirjas. Kandidaatide järjestuse nimekirjades määrab erakond või valimisliit.

"Ringkondades osutuvad valituks enam hääli saanud kandidaadid, aga kompensatsioonimandaatide jagamisel saavad mandaadi need kandidaadid, kes on ülelinnalises nimekirjas erakonna või valimisliidu poolt paigutatud ettepoole. Lisatingimusi, kui palju peab kandidaat hääli koguma, ei ole," rääkis valimiskomisjoni nõunik Kristi Kirsberg ERR-ile.

Politoloog: Keskerakond võib hakata jälle mõtlema absoluutse võidu peale >>

2013. aasta volikogu valimistel jagati Tallinnas volikogu 79 kohast ülelinnaliste nimekirjade alusel 25 mandaati.

Kohus Savisaare üle algab 12. juunil >>

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (70)

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46