11:23 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Edgar Savisaar

Keskerakond pakub Savisaarele kompensatsioonimandaadi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
2601

Tallinnas on kohalikel valimistel teistest omavalitsustest erinev valimiskorraldus: mitu valimisringkonda ning ka ülelinnaline nimekiri, ja Keskerakonna ülelinnalise nimekirja esinumbri koht Edgar Savisaare jaoks tähendaks automaatset kompensatsioonimandaati

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Võrreldes teiste valdade ja linnadega on Tallinnas valimistulemuste kindlakstegemise ja kandidaatide esitamise kord erinev: kui valimisringkondades kõiki mandaate ei jaotata, jagatakse need ülelinnaliste kompensatsioonimandaatidena ülelinnaliste nimekirjade alusel.

Jüri Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega
© AFP 2018 / FREDERICK FLORIN

Kandidaatide registreerimiseks esitamisel koostab iga erakond ja valimisliit nii kandidaatide ringkonnanimekirjad, kui ka oma kandidaatide ülelinnalise nimekirja. Kõik kandidaadid, kes on ringkonnanimekirjas, esitatakse ka ülelinnalises nimekirjas. Kandidaatide järjestuse nimekirjades määrab erakond või valimisliit.

"Ringkondades osutuvad valituks enam hääli saanud kandidaadid, aga kompensatsioonimandaatide jagamisel saavad mandaadi need kandidaadid, kes on ülelinnalises nimekirjas erakonna või valimisliidu poolt paigutatud ettepoole. Lisatingimusi, kui palju peab kandidaat hääli koguma, ei ole," rääkis valimiskomisjoni nõunik Kristi Kirsberg ERR-ile.

Politoloog: Keskerakond võib hakata jälle mõtlema absoluutse võidu peale >>

2013. aasta volikogu valimistel jagati Tallinnas volikogu 79 kohast ülelinnaliste nimekirjade alusel 25 mandaati.

Kohus Savisaare üle algab 12. juunil >>

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  6
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26