19:17 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0818
  • RUB70.6675
Poliitika
lühendatud link
58315

Euroopa parlamendi vasakpoolsed nõuavad Brüsselilt „natsiideoloogiat propageerivate ürituste hukkamõistmist“ ja sellega seoses Balti riikidele majandussanktsioonid kehtestamist

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. Euroopa Parlamendi Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete/ Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete fraktsioon (GUE/NGL) algatab Euroopa Parlamendis resolutsiooni, mis kutsub üles kehtestama Balti riikidele sanktsioonid seoses nendes riikides natsistlike meeleolude levikuga, teatab RIA Novosti viitega ajalehele "Izvestija".

Kreml
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Märgitakse, et fraktsioon nõuab Brüsselilt "natsiideoloogiat propageerivate ürituste hukkamõistmist" ja sellega seoses Balti riikidele majandussanktsioonid kehtestamist. Euroopa Parlamendi Venemaaga koostöö komitee aseesimees Jiří Maštálka teatas väljaandele "Izvestija", et vastav resolutsiooniprojekt esitatakse Euroopa Parlamendile sel sügisel.

Kaljulaid: fašistid toodi Eestisse Venemaalt antud käsu korras >>

"Euroopa komisjoni poolt Balti riikidele sanktsioonide kehtestamine on adekvaatne meede. Nad võidakse näiteks ilma jätta Euroopa fondide rahastusest. Brüssel suleb praegu silmad natsimeeleolude levikule Euroopas. See ei käi mitte ainult Balti riikide, vaid ka Ukraina kohta," ütles ta.

Jiří Maštálka märkis, et resolutsiooni vastuvõtmiseks on vaja teiste poliitiliste gruppide saadikute toetust. Kuid isegi siis, kui algatust heaks ei kiideta, saab see olema "poliitiline žest". "Sest nendel, kes keelduvad selle poolt hääletamast, tuleb oma seisukohta selgitada, miks nad natsismis ohtu ei näe," lisas ta.

Samal teemal

Oota nats
Tagid:
natsism, sanktsioonid, Euroopa Parlament, parlament, Euroopa, Balti riigid

Peamised teemad