09:42 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Poliitika
lühendatud link
3511

LKA direktor Mike Pompeo väitis, et Venemaa tahab USA-d Süürias "vihale ajada"

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. Professor Aleksandr Gussev tuletas Sputniku raadiosaates meelde, et Ameerika Ühendriigid ja nende liitlased sõdivad Süüria Araabia Vabariigis ilma Süüria valitsuse nõusolekuta.

USA Luure Keskagentuuri direktor Mike Pompeo leiab, et Venemaa tahab USA-d Süürias "vihale ajada".

Olukord Süürias
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Colorados julgeolekufoorumil esinedes väitis Pompeo, et Venemaa on Süüria asjadesse kaasa tõmmatud eeskätt sellepärast, et "talle meeldib USA-d vihale ajada". Viimase kohustuseks on sellest hoiduda ja praegune Valge Maja administratsioon suhtub Moskvasse märksa karmimalt kui riigi eelmine juhtkond, lisas LKA direktor.

"Nad tahavad leida mis iganes paika, kus nad saavad meie elu raskemaks teha," tsiteerib Pompeod väljaanne The Washington Examiner. Küsimusele, kas Venemaa on USA vaenlane, vastas ta, et "see on keeruline küsimus".

Strateegilise planeerimise instituudi direktor, poliitikateaduste doktor professor Aleksandr Gussev tuletas Sputniku raadiosaates meelde, et USA ja tema liitlased sõdivad Süüria Araabia Vabariigis ilma Süüria valitsuse nõusolekuta.

"USA poliitiline eliit leiab, et Venemaa kahjustab Süürias USA huvisid. Kuid vabandage, härrased! Venema Föderatsioon ja tema relvajõud on Süürias legitiimse presidendi Bashar al-Assadi kutsel. Aga mida teevad seal Ameerika Ühendriigid? Mis alusel ameeriklaste sõjaväelased Süürias viibivad? Keegi ei ole neid sinna kutsunud. Me saame aru, et USA peaaegu kõikide maailma protsesside moderaatorina, nagu nad ennast selleks peavad, peab määrama päevakorra. Nad sekkuvad kõikidesse konfliktidesse. Ning kõige sagedamini õhutavad nad piirkondlikke konflikte, et neis või teistes riikides oma poliitikat läbi suruda, vahetades valitsusi, tappes poliitilisi liidreid. Nad tahavad, et Venemaa "tõstaks käed üles" ja ütleks, et nojah, otsustage ise ning meie tõmbume kõrvale. Aga seda ei juhtu, ja sellest tuleb päris selgesti aru sada. Venemaal on omad huvid: geopoliitilised, majanduslikud, sotsiaalsed, humanitaarsed. Meie ei alusta sõdu. Venemaa püüdleb selle poole, et konfliktikolletes tuld kustutada," ütles Aleksandr Gussev.

Tagid:
LKA, vaenlane, Mike Pompeo, sõjaväelased, USA, Süüria

Peamised teemad