08:24 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
2510

USA esindajatekoja ja senati parteiülene läbirääkijate töörühm jõudis üksmeelele Venemaa-sanktsioonide paketi osas, et karistada Moskvat Ühendriikide presidendivalimistesse sekkumise ning sõjalise agressiooni eest Ukrainas ja Süürias, teatasid kongressi demokraadid laupäeval

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. Esindajatekoja tähtsuselt teine demokraat, Steny Hoyer Marylandist ütles, et seadusandjad jõudsid üksmeelele seaduseelnõus, mis sisaldab ka karme majandussanktsioone Iraani ja Põhja-Korea vastu.

Venemaale sihitud sanktsioonid võtsid aga suurima tähelepanu, kuna president Donald Trump soovib soojemaid suhteid Vene riigipea Vladimir Putiniga ning jätkuvad uurimised Venemaa sekkumise üle 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniasse, edastab ERR.

Seaduse vastuvõtmine, mis võib aset leida enne kongressi minekut augustis puhkusele. Sanktsioonide ülevaatamine lisati seadusesse, kuna mõlema partei seadusandjaid teeb murelikuks Trumpi väidetav sõbralikkus Putini suhtes.

Pikk ja jõuline mõttevahetus "Venemaa sekkumise" teemal >>

Esindajatekoja enamuse liider Kevin McCarthy postitas laupäeva hommikul töökava, mis näitab, et sanktsioonide eelnõu arutatakse teisipäeval.

Tagid:
sanktsioonid, kongress, Trump, Putin, Iraan, Põhja-Korea, Venemaa, USA

Peamised teemad