09:37 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Välisminister Sven Mikser

Mikser: Eesti peab eesistujana looma USA ja ELi sanktsioonide osas üksmeelt

© Flickr / Estonian Foreign Ministry
Poliitika
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (100)
12 0 0

Eesti välisminister Sven Mikser kommenteeris USA esindajatekoja heakskiitu uutele Venemaa sanktsioonidele, et Eesti üks rolle Euroopa Liidu eesistujana on luua ja hoida Ühendriikide ja ELi konsensust sanktsioonide osas.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa vastu. Mikser rääkis ERRile, et nüüd tuleb Ameerikas seaduse menetlemise protsess lõpule viia.

Venema kommenteeris USA uusi sanktsioone
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"Esindajatekojas heaks kiidetud eelnõu vajab veel teistkordset senati heakskiitu. Võimalik, et senat teeb ka mõningad muudatused ja seejärel on reaalsete sanktsioonide kehtestamine taas Valge Maja ehk administratsiooni käes," selgitas ta.

Brüssel arutab vastusamme USA uutele Vene-sanktsioonidele >>

Euroopa Liit ja ka Eesti tahavad Mikseri sõnul näha koordineeritud tegutsemist nii sanktsioonide kehtestamisel kui rakendamisel. Kui senat selle eelnõu vastu võtab, president selle välja kuulutab ja selle alusel asub sanktsioone rakendama või karmistama, siis ELi poolt koordineerib seda protsessi Euroopa Komisjon ja välisteenistus.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (100)
Tagid:
sanktsioonid, välisminister, Sven Mikser, USA, Venemaa, EL

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  12
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28