00:26 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Poliitika
lühendatud link
2110

Rootsi peaminister Stefan Löfven teatas neljapäeval, et ametist astub tagasi kaks ministrit, keda opositsioon süüdistas seoses hiljuti lahvatanud andmelekkeskandaaliga. Samuti umbusaldajate sihtmärgiks olnud kaitseminister siiski jätkab valitsuses

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Rootsi parempoolne opositsioon oli algatamas umbusaldushääletust kolme vastutavaks peetud ministri vastu. Umbusaldamist oleks saatnud edu, sest seda oleksid võinud lisaks paremtsentristidele asuda toetama ka teised poliitilised jõud.

Rootsi parlament ehk Riksdag on hetkel suvepuhkusel ning seega on spiiker Urban Ahlini otsustada, kas ja millal rahvasaadikud ministrite umbusaldamise asjus hääletama kutsuda, vahendab ERR.

Peaminister Stefan Löfven andis neljapäeval pressikonverentsi, kus andis koheselt mõista, et valitsus tagasi ei astu ning piirdub praegu nö valitsusremondiga — ametist astuvad tagasi infrastruktuuriminister Anna Johansson ja siseminister Anders Ygeman. Löfveni sõnul teevad mõlemad ministrid selle sammu vabatahtlikult.

Rootsis jätkub ulatuslik andmelekkeskandaal >>

Lisaks lahkub ametist tervishoiuminister Gabriel Wikström, kes teeb seda isiklikel tervislikel põhjustel.

Rootsis kogub juba nädalaid tuure skandaal, mis puudutas algselt võimalikke andmelekkeid auto- ja juhiloaregistrist. Nüüd kirjutab aga ajaleht Dagens Nyheter, et pole välistatud võimalus, et sama juhtumi käigus on lekkinud ka välismaal tegutsevate kaitsepolitsei (Säpo) töötajate ja kaitseväe luurajate isikuandmed — halvimal juhul võib selline leke kujuneda agentidele eluohtlikuks.

Tagid:
andmelekke, umbusaldus, Säpo, Stefan Löfven, minister, Rootsi

Peamised teemad