21:16 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
3620

Neljapäeval külastab Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Niinistö hindab kõrgelt seda, et Putin tuli Soome juubeliaastat tähistama. Samal ajal tuletas ta ka meelde, et tähistatakse ka Soome ja Venemaa Föderatsiooni suhete 25. aastapäeva.

"Meil on — nagu naabrite puhul peabki — palju sõbralikke suhteid. Oleme näinud ka teatavat aktiviseerumist, kui majandus kahes riigis on paranenud — turiste liigub mõlemasse suunda ja kaubavahetus on selgelt kasvanud," nentis ta, vahendab ERR.

Niinistö märkis, et rääkis Putiniga ka Läänemere piirkonna julgeolekust — praegu on tulekul suured sõjaväeõppused ning on näha on ka aktiivsuse tõusu laiemalt. Pingete vältimiseks on Soome presidendi arvates vajalik suurem dialoog ning on oluline ka see, et Soomes pandaks tähele, asjad pole liikunud ainult halvemas suunas — ta tuletas näitena meelde äsjast NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi intervjuud, kus alliansi juht ütles, et viimane Nato-Vene nõukogu oli konstruktiivne. Dialoogi vajalikkusest räägib Niinistö hinnangul ka see, et Läänemere piirkonna lennuohutuse tagamiseks tehakse heas usus koostööd edasi.

Putin tänas Niinistöt küllakutse eest, eriti aastal, mil riik tähistab oma iseseisvuse 100. aastapäeva, ja lisas, et sellega seoses viiakse ellu ka ulatuslik kultuurialase koostöö programm.

Venemaa president mainis ka, et rääkis Soome kolleegiga "Ukraina-sisesest kriisist", kuid pressikonverentsil ta pikemalt sellel teemal ei peatunud.

Lõpetuseks kiitis Putin soomlasi hea ja sõbraliku vastuvõtu eest.

Tagid:
Sauli Niinistö, Vladimir Putin, Venemaa, Soome, Savonlinna

Peamised teemad