21:31 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
4030

Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin pidi reedel ära jätma kavandatud kohtumise Moldova presidendi Igor Dodoniga, sest Rumeenia võimud ei andnud tema lennukile luba oma õhuruumi siseneda

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Venemaa suursaadik Moldovas Farit Muhametšin rääkis RIA Novostile, et Rumeenia võimud ei lubanud lennukil Rumeenia õhupiiri ületada, vahendab ERR.

Flightradar24 andmetele tuginedes alustas lennuk teekonda Domodedovo lennujaamast kell 11.53 ehk plaanitust ligi 50 minutit hiljem. Samal ajal kirjutas Rogozin Twitteris, et Chisinau üritas nende delegatsiooni vastu võtmisest juba enne lendu keelduda.

Portaali andmetel pööras lennuk, kus Rogozin viibis, Rumeenia piiri lähedal Ungari õhuruumis tagasi ja võttis kursi tagasi Moskvale.

Moskva vastusammud diplomaatilises tülis USA-ga >>

Rogozin pidi Chisinausse sõitma Moldova presidendi Igor Dodoni kutsel. Moldova Lääne-meelse valitsuse ja Moskva-meelse presidendi vahel on varemgi välispoliitilistest küsimustest teravaid vastuolusid olnud.

Rogozin kuulub nende inimeste sekka, kellele EL ja USA on kehtestanud sanktsioonid seoses Krimmi annekteerimisega. Tal on keelatud siseneda USA ja ELi territooriumile.

Venemaa välisministeerium teatas korduvalt, et Krimmi elanikud hääletasid demokratlikult, täies vastavuses rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga ühinemise poolt Venemaaga, kes aktsepteerib ja austab seda valikut ning sellist otsust — see on reaalsus, millega tuleb arvestada.

Tagid:
lennuk, õhupiir, sanktsioonid, ÜRO, Igor Dodon, Dmitri Rogozin, Moldova, Rumeenia

Peamised teemad