10:24 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Poliitika
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
5901

Venemaa president Vladimir Putin kinnitas, et Venemaalt peavad lahkuma 755 USA diplomaati

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Putini sõnul on otsus vastuseks USA poolt Venemaale kehtestatud uutele sanktsioonidele, edastab portaal Vesti.ru.

Vene välisministeerium teatas juba reedel vastumeetmetest USA kehtestatud uutele karmidele sanktsioonidele ja andis Washingtonile korralduse kärpida oma diplomaatilist personali " 1. septembriks… täpsesse vastavusse Vene diplomaatide ja tehnilise personali arvuga USA-s." Ministeerium täpsustas, et see vähendab Ühendriikide diplomaatilistes esindustes töötavate inimeste arvu 455-ni. Samuti ei saa USA 1. augustist enam kasutada Dorožnaja tänava ladu ja Serebrjannõi Bori suvilat.

Ühendriikide saatkond teatas reedel, et USA Moskva saadik John Tefft on väga pettunud Venemaa otsuses rakendada USA-vastasid meetmeid.

Kolm meest paadis: uued Venemaa-vastased sanktsioonid USA ja Euroopa vastu pöörduvad >>

Vene välisministeeriumi kinnitusel teeb Venemaa ka edaspidi "kõikvõimaliku selleks, et parandada kahepoolseid suhteid, arendada sidemeid ja koostööd USA-ga rahvusvahelise päevakorra tähtsaimais küsimustes."

"Lähtume sellest, et maailma muresid saab tõhusalt lahendada ainult üheskoos. Oleme kindlad, et enamik inimesi jagavad seda lähenemist," rõhutas ministeerium, väites, et vaatamata Washingtoni pidevatele rünnakutele on Moskva pidanud end seni üleval väga vaoshoitult ega vastanud provokatsioonidele.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
välisministeerium, saatkond, Putin, diplomaat, USA, Venemaa

Peamised teemad