01:41 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
6320

"Keskerakonna ja Savisaare koalitsiooni Tallinna linnas kindlasti ei tule ja ilmselt jäetakse Savisaar isolatsiooni," ütles Politoloog Rein Toomla.

TALLINN, 4. august — Sputnik. Toomla sõnul on praegu Edgar Savisaar poliitilisele hukule lähemal kui Keskerakond.

"Keskerakond võib mõningas mõttes hingata kergendatult," märkis Toomla.

Toomla sõnul vabaneb Keskerakond ka Savisaarest kui kohtu all olevast persoonist, vahendas portaal Pealinn. "See ei olnud kindlasti hea märk. Nüüd on Savisaar teinud oma valimisliidu ja ise eemaldunud Keskerakonnast," lisas Toomla.

Olga Ivanova ja Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskerakonna ja Savisaare tulevasse koalitsiooni Tallinna linnas aga Toomla ei usu.

"Miks peaks Keskerakond nüüd veel tegema temaga koalitsiooni. Savisaar jääb täielikku isolatsiooni ka siis kui viimaste ennustuste kohaselt lausa neljandik kohtadest läheks talle, ka siis jäetakse ta kõikide poolt isolatsiooni, kaasa arvatud Keskerakonna poolt," jätkas Toomla.

Toomla sõnul oleks naiivne arvata, et Savisaare valimisliit jõuaks kellegagi võimu jagama.

Reformierakonnaga koalitsiooni moodustamist Tallinna linnas siiski Toomla võimatuks ei pea. "Kõik oleneb sellest, kui palju Savisaar hääli saab," selgitas Toomla ja lisas, et tegelikult võib juhtuda olukord, kus IRL näiteks ei saa üldse sisse.

Toomla selgitas, et tekkida võib ka olukord, kus kahest partnerist ei piisa ja vajatakse kolme või mingisugustes võimalustes ka nelja.

"Reformierakond peaks olema igal juhul valmis, et teda võidakse kaasata. Ilmselgelt peaksid aga Reformierakonna poliitikud tagasi tõmbama Keskerakonna materdamisel," lisas Toomla.

Toomla selgitas aga, et ilmselt kui Keskerakonnal on vaja kahte partnerit eelistavad nad siiski Sotsiaaldemokraate.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, koalitsioon, Keskerakond, Toomla, Edgar Savisaar

Peamised teemad