04:33 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
32 0 0

USA välisministri Rex Tillersoni sõnul ütles ta pühapäeval oma Vene ametivennale Sergei Lavrovile, et Moskva sekkumine USA presidendivalimistesse tekitas kahe riigi vahel "tõsist usaldamatust"

TALLINN, 7. august — Sputnik. Lisaks hoiatas Tillersoni sõnul ta Lavrovi, et Washington kaalub vastusammu Kremli korraldusele kärpida Venemaal olevate USA diplomaatiliste esinduste isikkoosseisu. Vastus antakse 1. septembriks, lausus USA välisminister.

"Venemaa sekkumine valimistesse oli kindlasti tõsine vahejuhtum. Arutasime seda kõnelustel, mis meil Lavroviga eile oli," ütles Tillerson esmaspäeval, vahendab ERR.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
© Sputnik / Григорий Сысоев

"Üritasin tal aidata mõista, kui tõsine see vahejuhtum oli ja kui tõsiselt see kahjustas suhteid USA ning ameerika rahva ja Vene rahva vahel, et see tekitas tõsist usaldamatust ning et me lihtsalt peame leidma mingi viisi sellega tegelemiseks," lisas ta.

Väidetavat sekkumist ümbritsev vastuolu heidab varju ilma selletagi pingelisele USA-Vene suhtele. USA juunis laiendas ning augustis tugevdas Venemaale kehtivaid sanktsioone ja Vene president Vladimir Putin andis juulis Washingtonile korralduse kärpida Venemaal USA diplomaatiliste esinduste isikkoosseisu 775 võrra.

Venemaa jõuliselt eitab väidet, et Moskva üritas kallutada 2016. aasta USA presidendivalimisi need lõpuks võitnud Donald Trumpi kasuks.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
valimiskampaania, Trump, Sergei Lavrov, Rex Tillerson, Venemaa, USA

Peamised teemad