04:17 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Poliitika
lühendatud link
15 0 0

Peaminister Ratas arutas USA esindajatekoja väliskomisjoni esimehega julgeolekuolukorda Euroopas ja liitlasvägede kohalolu Eestis

TALLINN, 9. august — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kohtus täna USA esindajatekoja väliskomisjoni esimehe Edward Royce"ga, et arutada julgeolekuolukorda Euroopas, Eesti Euroopa Liidu eesistumise võtmeteemasid ning Eesti äri- ja kaubandussuhteid Ameerika Ühendriikidega.

Peaminister Ratas tänas USA-d märkimisväärse panuse eest Balti regiooni julgeolekusse ning kinnitas, et Eesti valitsus hoiab jätkuvalt kaitsekulutused kokku lepitud tasemel, ehk vähemalt 2% SKP-st.

Kuhu küll see raha läheb >>

"Meie jaoks on oluline, et kui eeldame oma liitlastelt abi, siis anname ka oma panuse ja täidame üheskoos seatud eesmärke", sõnas Ratas.

Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumisest rääkides rõhutas peaminister, et turvaline ja kaitstud Euroopa on üks meie eesistumise võtmeteemadest ning lisas, et eesistujariigina soovib Eesti tugevaid suhteid Euroopa Liidu ja USA vahel.

"Lisaks sellele on üks meie selge eesmärk parandada ühendusi Euroopa Liidu ja idapartnerlusriikide vahel. Turvaline ja stabiilne naabrus on kindlasti kasuks tervele Euroopale ja see on koht, kus Eestil ja USA-l on hea võimalus koostööd teha", ütles Ratas.

Kohtumisel arutati ka Eesti ja USA kaubandussuhete hoogustamist ja koostööd küberjulgeoleku valdkonnas. Lisaks sellele tutvustas peaminister Ratas Eesti e-riigi teenuseid.

Venemaa regionaalküsimuste instituudi peadirektor, poliitikateaduste kandidaat Dmitri Žuravljov
© Фото : из личного архива

"Eestlased on harjunud kasutama erinevaid e-teenuseid ja usaldavad meie ülesehitatud e-riiki. Usalduse säilitamiseks peab digitaalne keskkond olema turvaline ja seepärast on Eesti riik ka küberturvalisusesse tugevalt panustanud, et võimalikke ohte pidevalt ennetada. Selles valdkonnas on meil kindlasti potentsiaali tihedamaks koostööks" lisas peaminister.

Tagid:
kaitsekulutused, küberturvalisus, Edward Royce, Ratas, EL, Eesti, USA

Peamised teemad