12:55 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Poliitika
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
7830

Ühendriigid peatavad alates kolmapäevast üheksaks päevaks kõigi immigratsiooniga mitteseotud viisade väljaandmise Venemaal, pärast seda on kavas viisaoperatsioone vähendada, teatas esmaspäeval USA saatkond Moskvas

TALLINN, 21. august – Sputnik. Välisminister Sergei Lavrov lubas mitte raskendada vastuseks Washingtoni viimastele sammudele Ameerika kodanikele Venemaa viisade väljastamist, edastab RIA Novosti.

"Meie vastumeetmeteks, nagu ma juba ütlesin, tuleb põhjalikult uurida otsuseid, mille langetamisest ameeriklased teatanud on. Eks vaatame, praegu saan öelda vaid üht: me ei hakka Ameerika kodanike peale kurjust välja valama. See tähendab, et kui keegi loodab, et antud juhul saab halb eeskuju olema nakkav, siis ta eksib," ütles Lavrov.

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Tema arvates on Ameerika võimude otsus suunatud sellele, et esile kutsuda Venemaa kodanike rahulolematus oma riigi tegevuse suhtes.

"See loogika on teada – see on nende loogika, kes organiseerivad värvilisi revolutsioone ja see on puhtal kujul Obama administratsioon," lisas välisminister.

Lavrov tuletas meelde, et 2016. aasta lõpul saatis Ameerika pool välja grupi Venemaa diplomaate, "võttes rahvusvahelise õiguse norme rikkudes ära Venemaa omandi". Seejuures ei hakanud Venemaa vastama sellele USA sammule kohe, vaid rakendas vastumeetmed alles pärast seda, kui kongress võttis vastu uued laialdased sanktsioonid. Venemaa vähendas juulis USA diplomaatiliste töötajate arvu riigis 755-lt töötajalt 455-le, vastates sellega USA kongressis heaks kiidetud uutele Moskva-vastastele sanktsioonidele.

Venemaa välisministeeriumi hoone Moskvas
© Sputnik / Максим Блинов

USA saatkond teatas täna, et 23. augustil peatatakse kõigi immigratsiooniga mitteseotud viisade väljaandmine kogu Venemaal. Moskvas jätkub viisade väljaandmine 1. septembril, viisaoperatsioonid USA konsulaatides peatatakse määramata ajaks. Kõik viisataotlejatega kokku lepitud kohtumised tühistatakse.

"Töötame vähendatus mahus niikaua kui meie personali tase on vähendatud."

"Väita, et USA välisesinduste personali Venemaal ja Venemaa oma USA-s viimine ühise nimetaja alla toob kaasa konsulaarteenuste, sealhulgas viisade väljastamise võimekuse vähenemise — tähendab minu arvates lugupidamatuse väljendamist Ameerika diplomaatiateenistuse võimekuse suhtes," rõhutas Lavrov.

Ühendriikidel on Venemaal kolm konsulaati: Peterburis, Jekaterinburgis ja Vladivostokis. Edaspidi tuleb USA-sse sõita soovijatel taotleda viisat Moskvas.

USA saatkond peatab viisade väljaandmise ka Valgevene kodanikele, kes suunatakse edaspidi Kiievisse, Varssavisse ja Vilniusse. USA-l ei ole Minskis saatkonda.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
viisa, saatkond, välisminister, Sergei Lavrov, USA, Venemaa

Peamised teemad