02:17 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Poliitika
lühendatud link
5513

Peapiiskop Viilma arvamusel õngitseb keskerakondlane riigikogu saadik Oudekki Loone Eestit ja eestlasi natsidena maha müües endale valimisteks sovjetiaega tagaigatsevate muulaste hääli.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Peapiiskop Urmas Viilma kirjutab sotsiaalmeedias, et keskerakondlase Oudekki Loone toetuskiri Kreeka ministrile Stavros Kontonisile on justkui Juuda suudlus, sest mõjub Eesti ajaloo ja rahva suhtes reeturlikult.

"Loone saadab Kreeka ministrile kirja, kus tänab ministrit ning lisaks kirjutab midagi täiesti arusaamatut selle kohta, et Eesti pole natsiriik ja Eestis on natsid vähemuses," kirjutab Viilma Facebookis. Peapiiskop isegi meenutas üks vana anekdoot, kus kapten teeb laeva logiraamatusse sissekande: "Pootsman on täna purjus". Sellele vastab pootsman omapoolse sissekandega: "Kapten on täna kaine", jättes mulje, et muudel päevadel on kapten purjus, vahendab portaal Pealinn.

"Loone on see pootsman, kes Kreeka ministrile kirja saates jättis mulje, et kuna siin räägitakse kommunismi kuritegudest, siis ongi Eesti natsiriik. Sest mida peaks tähendama lause: "Kahjuks on katsed kaudselt õigustada natside režiimi ning natside ideoloogiat Eesti praeguses poliitilises elus tugevalt päevakorral." Oma kirjas oleks ta võinud anda kena ülevaate ka selle kohta, et Eestis siiski on toime pandud ka kommunistide poolt inimsusevastaseid kuritegusid ning keegi ei unusta seda, mida nii natsid kui kommunistid eesti rahvaga tegid," kirjutab Viilma.

Kreeka juubeldab antikommunistliku foorumi läbikukkumise puhul >>

"Mul on kahju peaminister Jüri Ratasest, kes peab selliseid hõbeseeklitega kauplevaid Eesti rahva ja ajaloo suhtes reeturlikke Juudas Iskariote oma erakonnas sallima."

Ei saa me läbi Kreekaga. Kellele kommunismitondiga tünga tehakse >>

Kreeka ajalehes Tribute ilmunud Eesti-teemalist artiklit illustreeris muuhulgas ka plakat pealkirjaga "Kaitse oma kodumaad!", kus oli kujutatud kaht püssidega sõdurit ja nende kohal lehvivat sinimustvalget ning haakristiga natsilippu.

Tagid:
kommunism, natsism, peapiiskop, Urmas Viilma, Oudekki Loone, Kreeka, Eesti

Peamised teemad