02:35 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
7910

Keskerakonna asutaja ja kauaaegne esimees, endine pealinna linnapea Edgar Savisaar vastas ettepanekule arvata parlamendisaadik Olga Ivanova Keskerakonnast välja

TALLINN, 1. september — Sputnik. "Lugesin hämmastusega Jüri Ratase ja Mihhail Korbi põiklevaid avaldusi Savisaare Liidu liikmete kohta. Põhimõtteliselt ütlesid nad, et Ivanova tuleb välja visata, Savisaar alles jätta ning ülejäänusid hirmu all hoida. Pole just kõige mõistlikum viis oma erakonnakaaslastega käituda. Eriti nendega, kelle häältega parlamendis Keskerakonna poliitikaid ellu viia saab või nendega, kelle pühendumuse tõttu inimesed lõpuks kohalikel valimistel valima jõuavad," teatas Savisaar pressiteate vahendusel.

Ähvardus Olga Ivanova keskerakondlaste seast välja visata on täiesti reaalne >>

"Kui erakonda juhtides ei kasutata ära inimeste parimaid võimeid – Olga näiteks on väga kiire poliitilise taibuga väga hea suhtleja, kuid samas ka kindlasti Eesti parim asjatundja suurte kortermajade vajaduste suhtes – siis vajub erakond varsti kokku," seisab teates.

"Tegelikult peaks muidugi nüüd nõudma Korbi ja Ratase lahkumist erakonnast, sest nad saamatu juhtimisega kahjustavad meie valijate huve. Loodetavasti on aga tegemist valimispalavikuga ja need arvamused jäävad viimaseks," arutleb poliitik.

"Kui kõik välja visata, siis ei ole enam kellegagi poliitikat teha. Poliitikat täna aga teha tuleb, muidu kaob Eesti inimeste hääl tänase maailmapoliitika tõmbetuultes sootuks," kirjutab Savisaar lõpetuseks.

Neljapäeval, 30. augustil registreeris Tallinna linna valimiskomisjon kohalikel valimistel osalejana nimekirja Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn, mille loomisest selle juhid – Keskerakonna asutaja ja kauaaegne esimees, endine pealinna linnapea Edgar Savisaar ja tuntud ettevõtja Urmas Sõõrumaa – eelnevalt teatasid. On teada, et ühinenud nimekirja kuulub ka Keskerakonda esindav parlamendisaadik Olga Ivanova, kelle erakonnast väljaviskamist nõudis uus peasekretär Mihhail Korb.

"Olga Ivanova on ise ennast väljapoole erakonda ilmselgelt asetanud ja on arusaadav, et piirkonna juht ei saa samal ajal olla konkurent erakonnale. Seega ei saa Olga Ivanova piirkonda esindada ega juhtida ning usun, et see küsimus saab peatselt lahendatud," ütles Korb.

"Erakonna liikmed ja juhatus annavad kindlasti Ivanova tegevusele konkreetse hinnangu ja usun, et seda juba lähiajal. Eeldatavasti pärast nimekirjade sisseandmist 5. septembril," ütles Korb.

Keskerakonna juhatuse liige, erakonna Lasnamäe piirkonna esimees Olga Ivanova on Edgar Savisaare valimisliidu üks juhtidest. Augusti alguses ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et valimisliidus kandideerimisest teatanud Olga Ivanova ei saa jätkata partei Lasnamäe piirkonna juhina.

Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja >>

Olga Ivanova teatas portaalile Sputnik Eesti, et ta käsitleb Mihhail Korbi avaldust kui katset mõjutada erakonnakaaslasi, kes on otsustanud minna kohalikele valimistele alternariivse nimekirjaga, ja võib-olla isegi selliseid kandidaate hirmutada või hoiatada nende suhtes rakendatavate karistuste eest, juhul kui keskerakondlased jäävad ikkagi valimisliitu koos Savisaarega.

Samas nägi Ivanova Korbi avalduses ennekõike katset jätta ta ilma Lasnamäe piirkonna juhi kohast, aga mitte erakonna ridadest välja arvata. Tema sõnul on üllatav, et avalduses esineb ainult tema nimi, kuna vähemalt kaks või kolm partei piirkonnaorganisatsiooni juhatuse liiget on samuti Savisaare nimekirjas.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)

Peamised teemad