04:25 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
3410

Euroopa Komisjon on väga hoolikalt uurinud Suurbritannia eelnevalt esitatud ettepanekuid Brexiti asjus ja ei ole nendega piisavalt rahule jäädud

TALLINN, 1. september — Sputnik. Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ei ole rahul kõigi Suurbritannia poolt Euroopa Liidust lahkumise raames esitatud esitatud dokumentidega, ütles Juncker teisipäevasel konverentsil, vahendab RIA Novosti.

"Ma lugesin tähelepanelikult kõik paberid läbi, mille Tema Majesteedi valitsus oli ette valmistanud, ja ma pole mitte ühegagi neist rahul. Jääb lahendada tohutu hulk küsimusi. Mitte ainult Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vahelise piiri küsimus – see on väga tõsine probleem, millele meil lõplikku vastust ei ole –, vaid ka Suurbritannias elavate eurooplaste staatus ning mandril elavate brittide staatus," lausus ta.

Junckeri sõnul peab olema täiesti selge, et mingeid läbirääkimisi uute majanduslike ja kaubanduslike suhete üle Suurbritannia ja Euroopa vahel ei saa alustada, kuni pole lahendatud kõik küsimused, mis on "seotud artikliga 50 EL-i, seoses Suurbritannia lahkuminekuga".

Esmaspäeval alustasid Suurbritannia ja Euroopa Liit Brüsselis Brexiti tingimuste üle läbirääkimiste kolmandat vooru.

Enne kohtumise algust väljendas Euroopa Liidu poolne pealäbirääkija, Euroopa Komisjoni liige Michel Barnier muret läbirääkimiste edenemise üle. Ta märkis, et Euroopa Komisjon on väga hoolikalt uurinud Suurbritannia eelnevalt esitatud ettepanekuid Brexiti asjus ja, lähtudes Barnier´ sõnadest, ei ole EL-is nendega piisavalt rahule jäädud. Ühtlasi teatas ta, et osapooltel "tuleb läbirääkimistega tõsiselt algust teha" ning Euroopa Liit ei võimalda Brexitiga seotud küsimuste puudulikku lahendamist. EL-i poolne läbirääkija väljendas valmisolekut läbirääkimisi lähinädalatel intensiivistada, et ses osas edasi liikuda.

Barnier ütles, et tarvis on "täpseid dokumente" Suurbritannialt, et läbirääkimised kujuneks konstruktiivseiks. Mida kiiremini "ebaselgus" kõrvaldatakse, seda rutem tekib võimalus asuda läbirääkimistele tulevaste suhete ja vastava üleminekuperioodi üle, nentis ta.

Esmaspäeval märkis Euroopa Parlamendi Brexiti läbirääkimiste koordinaator, endine Belgia peaminister Guy Verhofstadt, et kodanike õigused, piiriküsimus Iirimaaga ja Suurbritannial Euroopa Liidu ees lasuvate rahaliste kohustuste probleemi lahendamine on Brexiti arutamise puhul esmatähtsateks teemadeks, enne kui on võimalik minna üle Euroopa Liidu ja Suurbritannia edaspidiste suhete küsimuse juurde.

Briti rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Foxi sõnul peaksid läbirääkimised eelnõu lõpliku variandi üle algama nii pea kui võimalik, sest see oleks ettevõtlusele kasulik, vahendas ERR.

Fox ütles reedel Jaapanis viibides, et kõik saaksid Brexitist kasu, kui selle tulemus oleks piiranguteta vabakaubandus.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
läbirääkimised, Brexit, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Suurbritannia

Peamised teemad