15:59 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
6331

Eesti valitseva Keskerakonna parlamendisaadik Vladimir Velman väitis portaalile Sputnik Eesti, et pealinna meediakanalid, sealhulgas telekanal Tallinna TV ja ajaleht Pealinn/Stolitsa tuleb tingimata sulgeda

TALLINN, 5. september — Sputnik. Selle arvamusega toetas silmapaistev poliitik konkureeriva erakonna – Reformierakonna liiget Deniss Boroditši, kes on mitmele Eesti meediaväljaandele kinnitanud vajadust lõpetada Tallinna linnameedia tegevus, et leida täiendavaid vahendeid tasuta lasteaeaiakohtade loomiseks. 

Maardu linnavolikogu saadik, keskerakondlane Nikolai Degtjarenko
© Sputnik / Андрей Петров

Velman leiab, et sel kujul, nagu need meediakanalid praegu eksisteerivad, teenivad nad lihtsalt Tallinna linnavõimu ja neis puudub igasugune objektiivsus. Tema hinnangul on säärased meediakanalid käesoleval ajal vaid vastavate võimulolijate propaganda hääletoruks. Ning ta mõistab opositsiooni sellekohaseid etteheiteid, olgugi ta ise nii riigis kui pealinnas praegu võimul oleva erakonna liige.

"Ajakirjanduse sõltumatus on mulle kallim parteilisest ustavusest," väitis Velman intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Samas aga usub ta, et reformierakondlaste võimuletulek ei pruugi sugugi viia sedasorti meediakanalite sulgemiseni, ehkki nad nende likvideerimist nüüd nõuavad. "Pean täiesti võimalikuks, et reformierakondlased võivad need alles jätta: loodud on vägagi tulusad kanalid, mille mis tahes erakond rõõmuga enesele erastab," lausus Velman.

"Kaugeltki kõik poliitikud ei armasta sõltumatut ajakirjandust. Kusjuures Eestis seda samahästi kui polegi," lisas Vladimir Velman.

Chiesa: Euroopa püüab kokku sobitada natsismi ja demokraatiat >>

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
linnameedia, ajaleht, objektiivsus, meedia, ajakirjandus, Keskerakond, Vladimir Velman, Tallinn

Peamised teemad