23:41 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Poliitika
lühendatud link
38 0 0

Gabriel vastandub isegi valitsusele, mille liikmeks ta on ja demonstreerib varjamatult oma lojaalsuse puudumist. Olukorras, kus Bundestagi valimisteni on jäänud vähe aega, toimub Saksamaa parteides Kremli soosingu pärast suisa võidujooks

TALLINN, 8. september — Sputnik. Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel tahab Venemaa-vastaseid sanktsioone pehmendada. "Selle eelduseks peab ta valge niidiga kokku traageldatud Putini Ida-Ukraina ettepanekut. Sellega läheb ta otseselt vastuollu föderaalvalitsusega," on Saksa väljaande die Welt vaatleja Richard Herzinger veendunud, edastab portaal Inopressa.

"Gabriel on juba ammusest ajast Lääne Venemaa-vastase santsioonipoliitika vastu välja astunud. Tema arvates oleks karistusmeetmete järk-järguline tühistamine pidanud toimuma Moskva igakordsete, isegi kõige väiksemate järeleandmiste korral, mitte aga pärast seda, kui Kreml Minski lepete tingimused täidab," edastab autor.

"Nüüd paistab, et välisminister tahab asuda avalikult Vene agressori poolele," kirjutab Herzinger, "välisminister on muutunud Putini hiljutise propagandamanöövri kriitikavõimetuks ruuporiks, mis teenib Ukraina destabiliseerimise ja lõhestamise eesmärki." Ta tahab "autasustada" Putinit tema "mürgitatud ettepaneku" eest paigutada Ida-Ukrainasse vaherahu jälgimise ülesandega ÜRO "sinikiivrid".

OSCE inspektorid Donetskis
© Sputnik / Игорь Маслов

""Putini ettekujutuses tuleb rahuvalvemandaat väljastada vaid rindejoonega piirnevatele aladele, mitte kogu venelaste poolt hõivatud Donbassi territooriumile. Lisaks tuleb vene okupantide käsilased, ebaseaduslike, niinimetatud Donetski ja Luganski "rahvavaberiikide" separatistid lülitada vastavatesse lepetesse," jätkab autor.

Ajakirjanik leiab: "See kõik lõpeb Ukraina territooriumi Venemaa-poolse okupatsiooni rahvusvahelise tunnistamisega ja tsementeerib Moskva juhitud Ida-Ukraina marionettrežiimid. Ukraina võimud, kes ise pooldavad rahvusvaheliste rahuvalvajate paigutamist kogu separatistide okupeeritud Donbassi territooriumile, lükkasid Putini ettepaneku tagasi."

"Kremli näilise initsiatiivi taustaks olev motivatsioon on selge," öeldakse artiklis, "Ukrainale vastuvõetamatute ettepanekutega surutakse Kiiev kaitseseisundisse, kellaosutid keeratakse Ukraina juhtkonnale ja just teda hakatakse jätkuvas lahingutegevuses süüdistama."

Paistab, et Gabriel ei näe enam suhetes Venemaaga takistusi kiiremaks üleminekuks "pingelõdvenduse faasi". Ta teatas, et "meil on seda riiki vaja, sealhulgas selliste kriiside reguleerimiseks nagu Põhja-Korea oma," kirjutab Herzinger.

Saksamaa uus välisminister Sigmar Gabriel Tallinnas
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Samal ajal Kremli "ülemaailmses kriisireguleerimise partner", kes ministrina nii palju tähelepanu saab, on kõigest jõust tuumarelva omava monstritaolise režiimi suhtes sanktsioonide karmistamise vastu, see tähendab, nende meetmete rakendamise vastu, mida pooldab föderaalvalitsus. Tuleb välja, et ka selles küsimuses on Gabrielil oma arvamus," märgib autor.

"Mis võis Gabrieli ärgitada vastanduma isegi valitsusele, mille liikmeks ta on ja demonstreerima varjamatult oma lojaalsuse puudumist? Olukorras, kus Bundestagi valimisteni on jäänud vähe aega, toimub Saksamaa parteides Kremli soosingu pärast suisa võidujooks," kirjutab Herzinger.

"Jääb mulje, et Gabriel suutis ületada Moskva diktaatoriga lähenemises häbikünnise pärast seda, kui tema mentor Gerhard Schröder edutati Putini kontrollitava riigikontserni juhatusse. Nüüd ei paista tema energiline kriitika Erdogani režiimi vastu, eriti veenev," märgib ajakirjanik.

"Gabriel on valitsusjuht Angela Merkelile andnud piisavalt põhjust enda vallandamiseks," lõpetab autor, "Tema jaoks oleks see olnud võimaluseks demonstreerida veidi enne "suure koalitsiooni" laialisaatmist oma jõudu ja otsustavust."

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Minski lepped, Kreml, rahuvalvaja, Sigmar Gabriel, Saksamaa, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad