01:58 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
111 0 0

"Valimiste ainsaks positiivseks küljeks on, et annab võimaluse saada aimu, kui madalale kõik need tegelased on valmis laskuma, kes teid järgnmevatel aastatel juhivad sõltumata sellest keda te siis ka ei vali"

TALLINN, 9. september — Sputnik. Edgari Savisaare nõunik ja abi Andres-Marius Rosenblatt lahkus Savisaare liidust ja peale tema lahkub liidust veel väike rühm inimesi. Tema sõnul lahkub tema ja veel mitmeid inimesi Savisaare liidust konflikti tõttu Olga Ivanovaga, kes tegevat Edgari rahade eest peamiselt vaid endale valimisreklaami.

"Ma ei tulnud Ivanova liitu, vaid ma tulin Savisaare liitu," räägib Rosenblatt. "Meil oli paar päeva tagasi ka kriisikoosolek, mille kutsusin kokku, et pöörata tähelepanu teatud probleemidele. Koosolek lõppes väga labaselt ja inetult. Ivanova tõusis 10 minuti pärast püsti ja jooksis minema. Laua taga ei olnud ka teised inimesed olukorraga rahul. Ja Edgar ei teinud ise ka midagi, et probleemi lahendada."

Pealinna volikogu 79 kohale kandideerib kokku 1421 inimest
© Sputnik / Владимир Песня

Rosenblatt on seni Savisaart abistanud

Rosenblati sõnul on ta Edgariga pikalt rääkinud ja hoiatanud, millised võivad olla tagajärjed, edastab Pealinn.

"Ivanova on suutnud Edgariga väga hästi manipuleerida ja Edgar on tema lõksus. Edgar ise ei saa enam väga midagi otsustada," ütleb Rosenblatt.

"Sisuliselt juhib liitu Ivanova, promob Edgari rahade eest ainult ennast ja oma seltskonda, mingeid taksojuhte, alles kooli lõpetanud lapsi jne. Ülikooli professor ja ajakirjanik Urmi Reinde jt, kes on Edgari pikaaegsed ja lojaalsed austajad, istuvad kuskil valimisnimekirja lõpus. See oli üks põhjus, mis tekitas pahameelt. Teine põhjus on Ivanova käitumine. Kui Olga ütleb kõigile sellises toonis, et kes me siin üldse oleme, et enne võtke 2000 häält ja alles siis hakake rääkima…"

Edgari rahade eest endale reklaami

Rosenblati sõnul ei lähtu Ivanova kogu meeskonna huvidest ja reklaamib liidu kampaania abil vaid ennast.

"Lasnamäe kanal kubiseb ainult Olga piltidest ja tema meeskonnast," kritiseerib Rosenblatt. "Tekib küsimus, et kas teisi linnaosasid ja teisi inimesi liidus siis ei ole. Teeks ta seda siis veel oma raha eest, aga ta kasutab Edgarit, võtab tema raha ja kasutab ära tema naiivsust. Tema eesmärk on saada maksimaalselt oma inimesi volikokku ja et tema on siis see suur otsustaja, mitte Edgar. Ülejäänud on aga selline massovka — orjad, keda ära kasutada. Olge siin lihtsalt ilu jaoks, tehke oma raha eest reklaame — see kõik on nii läbinähtav."

Ebaõiglusega ei lepi

Rosenblati sõnul oli temal üldnimekirjas suhteliselt hea 12. positsioon, aga Olga meeskonna inimene oli ikka temast eespool, kuigi Rosenblatt on Edgari abi ja nõunik.

"Ma võinuks selle positsiooni pealt kompensatsioonimandaadiga ka volikokku pääseda. Aga ma olen selline inimene, et kui ma näen, et asjad liiguvad ebaõiglaselt, siis mina ei kavatse jätkata ja mul pole seda volikogu kohta vaja. Ma ütlesin ka Edgarile, et volikogu kohta on eelkõige sinule vaja ja sulle on vaja, et mina ja teised inimesed saaksid sisse. Sa tead väga hästi, et me oleme sulle lojaalsed, aga me ei allu Ivanovale."

Rosenblati sõnul on Savisaar tunnistanud talle, et Ivanova inimesed on parematele positsioonidele pääsenud, aga ei muuda ta midagi.

"Kas ta on noorte naiste suhtes nii nõrk või ma ei mõista, mis on see põhjus," räägib Rosenblatt

Olga Ivanova: "Inimesed ei lahku meie nimekirjast. See, et esitatud nimekiri oli natuke lühem, kui algselt planeeritud, on täiesti normaalne. Algselt oli meil nimekirjas 117, nüüd lõpuks 108 nime. Kandideerimine on aja- ja närvikulukas ettevõtmine. Võib-olla kõik inimesed pole kohe kõike seda enda jaoks piisavalt selgeks teinud. Meil on loobutud tervislikel põhjustel ja oli ka neid, kellel polnud sissekirjutust Tallinnas, siis arvab inimese välja valimiskomisjongi juba. Protestilahkumist, millest siin on kõneldud, meil ei ole."

Pealinna lugeja "Vaba vaatleja" kommentaar: "Näib, et valimiste ainsaks positiivseks küljeks on, et annab võimaluse saada aimu, kui madalale kõik need tegelased on valmis laskuma, kes teid järgnmevatel aastatel juhivad sõltumata sellest keda te siis ka ei vali."

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimisnimekiri, valimised, omavalitsus, KOV, Andres-Marius Rosenblatt, Olga Ivanova, Edgar Savisaar

Peamised teemad