22:39 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
94 0 0

Keskerakonna juhatus otsustas Edgar Savisaare valimisliidus kandideeriva Olga Ivanova erakonnast välja visata, samuti otsustati välja visata ka 31 inimest, kes Keskerakonna väliselt kandideeriva

TALLINN, 12. september — Sputnik. Mujal kandideerijate erakonnast välja viskamise vastu hääletasid Olga Ivanova ja Marika Tuus-Laul. Ülejäänud juhatuse liikmed hääletasid poolt. Edgar Savisaart erakonnast välja ei visatud, vahendas ERR

Olga Ivanova vastas ettepanekule arvata ta Keskerakonnast välja
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et valimisliitudes kandideerijad on end ise sisuliselt erakonna nimekirjast juba välja arvanud ning erakonna juhatusel tuli vastav otsus vaid vormistada.

Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid suve lõpus pressikonverentsi, kus kinnitasid ametlikult ühinemist ja avalikustasid oma kandideerimispiirkonnad. Ivanova ütles pressikonverentsil, et Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn lähevad kohalikele valimistele ühise nimekirjaga ning liidu nimi on Savisaare Valimisliit Ja Tegus Tallinn.

Edgar Savisaar kinnitas, et ühinenud valimisliit ei taha valimistel mitte ainult osaleda, vaid neil ka võita. "Kahtlemata selleks, et võita, on parem kui meie ja Tegus Tallinn paneme leivad ühte kotti nagu ka tegime," sõnas ta.

Keskerakonna juhatuse liige, erakonna Lasnamäe piirkonna esimees Olga Ivanova on Edgar Savisaare valimisliidu üks juhtidest. Augusti alguses ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et valimisliidus kandideerimisest teatanud Olga Ivanova ei saa jätkata partei Lasnamäe piirkonna juhina.

Ähvardus Olga Ivanova keskerakondlaste seast välja visata on täiesti reaalne >>

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, väljakutse, Savisaare valimisliit, keskerakond, Olga Ivanova, Eesti

Peamised teemad