00:25 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Sputniku ahistamine USA-s on Trumpi-vastase võitluse tulemus

Sputnik on USA kodusõja ohver

© Sputnik / Игорь Руссак
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (164)
2630

USA-s kõige venepärase vastu peetav sõda ei ole tingitud mitte Moskva välispoliitikast, vaid kodusõjast, mis käib Washingtonis Trumpi pooldajate ja vastaste vahel, leiab sotsioloog James Petras

TALLINN, 12. september — Sputnik. Etteheideteks agentuurile Sputnik, nagu oleks ta sekkunud USA valimistesse, ei ole mingit alust, ja Washingtonis üha valjeneva hüsteeria eesmärgiks on kahjustada Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhteid, teatas agentuurile Sputnik Binghamtoni ülikooli sotsioloogia emeriitprofessor James Petras. 

11. septembril teatas portaal Yahoo News viitega anonüümsetele allikatele, et Föderaalne juurdlusbüroo (FBI) on alustanud juurdlust agentuuri Sputnik USA toimetuse suhtes, keda kahtlustatakse propagandategevuses ja välisagentide seaduse rikkumises.

FBI võttis ette Sputnik USA toimetuse
© Sputnik / Игорь Руссак

Juurdluse käigus on FBI väidetavalt juba üle kuulanud agentuuri endise töötaja Andrew Feinberg'i ja saanud juurdepääsu agentuuri kirjavahetusele. FBI ise ei ole kahe ööpäeva jooksul ametlikule järelepärimisele selle kohta, kas ametkond on agentuuri suhtes juurdlust alustanud või mitte, vastanud.

Seaduseelnõu, millest õiguskaitsjad juhinduvad, muudab välismaiste agentide registreerimise korda. Vastavalt seadusemuudatusele annab dokument USA justiitsministeeriumile (mille haldusalasse kuulub ka FBI) volitused selgitada ja kohtulikult jälitada organisatsioone, mis püüavad seadusevastaselt mõjutada riigis toimuvaid poliitilisi protsesse.

"See on tingitud katsetest kahjustada USA ja Venemaa vahelisi suhteid. Washingtonis on praegu täielik paranoia. Pole mingit alust rääkida, nagu oleks Sputnik sekkunud või suhtunud erapoolikult valimistesse. Nad vaid avaldavad informatsiooni. Kõik maailma riigid tegelevad pidevalt sellega, et lasevad uudiseid paista neile sobivas valguses ja keegi ei pea seda sekkumiseks. USA-l on raadiojaamad ja teised meediavahendid, mis kajastavad USA valitsuse vaateid ja huve," teatas James Petras.

Tema arvates on Sputniku ründamine vaid üks element USA võetud kursist suhete rikkumisele Venemaaga.

"Diplomaatide väljasaatmine ja täiendavad majandussanktsioonid on katsed kahjustada diplomaatilisi suhteid Venemaaga. See on pööre USA välispoliitikas, mille põhjuseks on Washingtonis Trumpi pooldajate ja vastaste vahel käiv sõda. Eriti demokraatlik partei on valmis olulised diplomaatilised sidemed ohverdama, et vaid Trump isoleerida ja ta võimult kõrvaldada. Nii et see ei ole seotud mitte Venemaa poliitikaga, vaid kodusõjaga, mida peetakse Washingtonis president Trumpi pooldajate ja vastaste vahel," teatas ekspert.

Tema arvates on probleem osaliselt ka selles, et Sputnik ja RT tõmbavad endale üha rohkem USA ja Euroopa auditooriumist.

"Paljad siinse meedia seisukohad on sundinud paljusid vaatajaid nendest ära pöörama. Ameerika meediaväljaanded ei ole konkurentsiga harjunud. Isegi kui juurdlus midagi ei tuvasta, seisneb ürituse propagandaväärtus selles, et tema (Sputniku – toim.) suhtes käib juurdlus. See on vaba meedia vastu peetav sõda," lõpetas ekspert.

Teema:
Meedialahingud (164)
Tagid:
juurdlus, kodusõda, poliitika, Sputnik, FBI, James Petras, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad