17:08 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3110

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul ei olnud talle üllatuseks, et Reformierakond tema ja veel seitse Haapsalu piirkonna liiget valimisliidus kandideerimise pärast välja viskas

TALLINN, 14. september — Sputnik. Sukles ütles, et ta ei ole juba pikemat aega olnud rahul Reformierakonna juhtkonna poliitikaga, mis oli ka üheks ajendiks, miks ta lõi valimisliidu Haapsalu ja Ridala, vahendas ERR.

Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja >>

Eesti valitseva Keskerakonna juhatus heitis 11. septembri õhtul erakonna ridadest välja 32 poliitikut, kes olid otsustanud minna pealinnas kohalikele valimistele erakonnast eraldi Edgar Savisaare Valimisliidu ja ühenduse Tegus Tallinn nimekirjaga ega muutnud oma otsust ka pärast hoiatusi võimaliku erakonnast väljaviskamise kohta, mis oli septembri algul Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi suust kõlanud.

Juhatuse otsust erakonna ridade puhastamiseks kohalike valimiste eel hindasid väljaheidetud ise kui võitlust teisitimõtlejatega. "Väljavisatute" hulgas kõige tuntum on parlamendisaadik Olga Ivanova, kes hindas kriitiliselt oma nüüdseks juba endiste parteikaaslaste otsust.

12. septembril esinesid Eesti parlamendisaadikud Olga Ivanova, Heimar Lenk ja Marika Tuus-Laul pöördumisega Keskerakonna juhatuse poole, kus nad kutsusid esimees Jüri Ratast üles otsust sedavõrd massilisest parteikaaslaste vähendamisest ümber vaatama.

Avalduses märgitakse, et ainsaks erakonnast väljaheitmise põhjuseks on nende hinnangul ustavus erakonna rajajale ja selle kauaaegsele esimehele Edgar Savisaarele, kes oma ametist 2016. aasta sügisel kukutati.

Avalduse terviktekst ilmus Olga Ivanova kodulehel Facebookis. Pöördumise autorite meelest muudab erakonna juhatuse seisukoha "küüniliseks" see, et opositsionääride peamist liidrit Edgar Savisaart parteist välja ei visatud.

Oma sallimatuses sõltumatute vaadetega erakonnakaaslaste suhtes hakkab Eesti valitsev partei aina enam teiste erakondadega sarnanema. Nii väitis portaalile Sputnik Eesti nüüd juba endine keskerakondlane Alissa Ait erakonna juhatuse 11. septembril langetatud otsust kommenteerides.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
väljaheitmine, poliitika, valimised, keskerakond, Reformierakond, Urmas Sukles, Eesti

Peamised teemad