11:11 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3211

Venemaa välisministeerium leiab, et USA-s on loodud "nõiajahi" õhkkond, mis kujutab endast ohtu ajakirjanikele

TALLINN, 29. september — Sputnik. Telekanali RT ja agentuuri Sputnik seisund USA-s on vastuolus sõnavabadusega, teatas briifingul Venemaa väliusministeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

"USA nõuab, et ettevõte, kes USA-s teenindab RT-d, registreeriks end välismaise agendina. Ühelt poolt võiks öelda, et on tegemist topeltstandardite poliitikaga, juhul kui olukord ei oleks palju tõsisem, mitmekihilisem ja sügavutiulatuvam," ütles Zahharova.

Tema sõnul on kõik tänasel päeval telekompaniile RT ja agentuurile Sputnik esitatavad nõuded vastuolus ameeriklaste sõnavabaduse põhimõtetega.

"Seaduste valikuline ja selgesti poliitiliselt angažeeritud rakendamine Venemaa meediaväljaannete suhtes tähendab USA põhiseadusega garanteeritud sõnavabaduse piiramist. Välisagentide seaduse (FARA) rakendamine RT suhtes ähvardab tõsiste õiguslike tagajärgedega ja seab ohtu töötajate turvalisuse. Kohustus avaldada telekanali siseteavet, sealhulgas – rõhutan – personali nimekiri ja töötajate isiklikud andmed USA-s kujundatud "nõiajahi" õhkkonnas võib kujutada endast reaalset ohtu," lisas ta.

Surve ja lubamatu sallimatus

Käesoleva aasta septembri algul kohustas USA justiitsministeerium ettevõtet, kes teenindab USA-s telekanalit RT America, kaasa arvatud tolle igapäevast tegevust ja teletoodangut, registreerima end välismaise agendina. RT peatoimetaja Margarita Simonjan märkis USA võimuladviku otsust kommenteerides, et sõnavabaduse "tapsid needsamad, kes ta välja mõtlesid."

Sputniku ahistamine USA-s on Trumpi-vastase võitluse tulemus
© Sputnik / Игорь Руссак

Dokument edastati USA Kongressi Esindajatekojale esitatud seaduseelnõu menetlemise taustal eesmärgiga muuta välisagentidele sätestatud registreerimisnõudeid, mis on sätestatud välismaiste agentide registreerimise seaduses (FARA).

Eelnõu näeb ette USA justiitsministeeriumile, mille haldusalasse kuulub FBI, täiendavate volituste omistamise, võimaldades välja sõeluda ja kohtulikult jälitada organisatsioone, kes "seadusevastasel viisil" püüavad mõjutada USA-s toimuvaid poliitilisi protsesse.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
nõjajaht, agent, sõnavabadus, meedialahingud, Sputnik, RT, välisministeerium, Maria Zahharova, Venemaa, USA

Peamised teemad