07:17 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
5521

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas loodab, et kandidaadid teavad, et linnapea tuleb olla rohkem kui 446 000 erinevast rahvusest, vanusest ja soost inimesele. Tema sõnul keskenduvad konkurendid vaid eestikeelsetele valijatele

TALLINN, 29. september — Sputnik. Aas viitas eelkõige sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadile Rainer Vakrale ja Reformierakonna linnapeakandidaadile Kristen Michalile, kes pühenduvad kogu oma energia vaid kindla sihtrühma püüdmisele, edastab portaal Pealinn.

"Linnapeaks kandideerimine pole pesupulbrireklaam, mis vaid valgete särkide omanikele suunatud. Loodan, et kandidaadid teavad, et linnapea tuleb olla rohkem kui 446 000 erinevast rahvusest, vanusest ja soost inimesele," selgitas Aas.

Aas: Keskerakonda toetavad nii eestlased, kui muukeelsed valijad

Ta tõdes, et kui Rainer Vakra rõhutab eelkõige sellele, et on korvpallivõrkude parandamisega saanud populaarseimaks noorte hulgas, siis piinlikum lugu on mõlema kandidaadi puhul nende uhkus vaid eestikeelsete valijate üle ning kinnitus, et muukeelne valija valib Keskerakonda.

"Opositsioonierakonnad rõhutavad üksteise võidu, et neid toetavad eestlased. Keskerakonda toetavad samuti eestlased, aga ka muukeelsed inimesed ning just seepärast, et me ei eira neid oma küsitlustes, retoorikas ja kampaanias," rõhutas Aas, kes lisas, et ei ole eestlaste ja venelaste Tallinnat, vaid on üks Tallinn.

Ta lisas, et Keskerakonna juhitav Tallinn saab olema eestimeelne, arenev ja innovaatiline pealinn, kus on aga kõigil hea elada.

Korb: Reformierakonna tulevikuvisioon tundub rajanevat segregatsioonil

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb avaldas imestust, et end tulevikulinna rajajana reklaamiv Reformierakond lahterdab oma sotsiaalmeediareklaamis uhkusega eestlased ja muukeelsed valijad ning viitab seejuures eestimeelsusele, edastab Pealinn.

Korb sõnas, et retoorikaga, kus teisest rahvusest inimesed Eestis pole Reformierakonna arvates kindlasti eestimeelsed, ei saa mingil moel ehitada tulevikulinna ja —riiki.

"Pigem vastupidi – Reformierakonna tulevik tundub rajanevat diskrimineerival segregatsioonil, mis soovitakse eelmisest sajandist üle tuua. Tallinnas on pea pool elanikkonnast muust rahvusest, kes ilmselgelt Reformierakonnaga positiivset ja tugevat tulevikku ei näeks," ütles Korb.

Ta lisas, et Eesti põhiseaduse järgi ei tohi inimesi nende emakeele järgi diskrimineerida ning liberaalse erakonna käitumine tekitab järjest enam kummastust.

"Fakt, et EKRE on Reformierakonnale sobilikum kõigist teistest erakondadest on järjest enam selge nii nende poliitikute öeldus kui ka reklaamikampaanias. Liberaalne maailmavaade on Reformierakonnal igatahes kadunud ja saab näha kui kaugele nad käsikäes EKREga veel lähevad," sõnas Korb, kes lisas, et Reformierakond lükkab muukeelset valijat eemale.

"Kui sõnaselgelt öeldakse, et eestlane valib Reformierakonda ja muukeelne inimene Keskerakonda, siis on ju arusaadav miks Keskerakonda toetavad nii eesti, vene kui ka mõne muu emakeelega inimesed," tõdes Korb.

Kaldalu: poliitikas pole peale kasvanud iseseisvalt mõtlevat võimekat põlvkonda

"Reformierakonna 20-aastase ajaloo suurim töövõit on kurnatud poliitpõld — see et Eestis poliitikas pole peale kasvanud iseseisvalt mõtlevat võimekat põlvkonda," sõnas poliitaktivist Meelis Kaldalu Eesti Sputnikule.

Tema sõnul on tänane Reformierakond kõike muud kui kunagine Rahvarinne.

"Nn. "noororavad" muutuvad järjest rumalamaks ja ahnemaks, parteil puudub sisuline liider ning ka kuvand — kui mitte lugeda selleks korruptiivse vargabande kuvandit, mis oskab hästi valetada ja keda Eesti kohtud ei julge karistada," räägib poliitaktivist, kesk kandideerib Tartus moodustanud valimisliidu Südamega Tartu nimekirjas.

"Antud olukorras on muidugi asjatu loota, et Reformierakond, või kogu tema poolt kultiveeritud süsteem, ennast seesmiselt parandaks. Venelasi ja eestlasi omavahel alatult vastandavad kampaaniad on ainult järjekordne märk reformide lõpust ja tõelisest allakäigust," ütles Meelis Kaldalu.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimiskampaania, valimised, Keskerakond, Reformierakond, Meelis Kaldalu, Mihhail Korb, Taavi Aas

Peamised teemad