07:05 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
5820

Naljakas, et USA rõhub aina Venemaa sekkumisele USA valimistesse, samal ajal kui ta isegi ei varja omaenese ettevõtmisi ja nende eesmärke. Aga USA jätkab jäärapäiselt selle "suitsukatte" toonitamist

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Venemaa mõjule vastutöötamise sihtasutus, globaalse vastastikmõju keskus (kohustusega pidada infosõda Venemaaga), "Vene propagandaga" võitlemise keskus Serbias "vastupanuks Venemaa desinformeerimiskampaaniale Balkanimaadel", analoogilised keskused Balti riikides ja lõpuks Helsingis avatud Euroopa keskus vastuseisuks hübriidsõja ohtudele rõhuasetusega Venemaa teavitusliku mõju uurimisega rahvusvahelisel areenil, teatab Olga Bugrova raadio Sputnik eetris.

Kõik need asutused ja institutsioonid on USA-s leiutatud ja USA poolt rahastatud. Kahe viimatise aasta jooksul kerkib neid nagu seeni – eriti tugevalt käesoleval sügisel, mil "vastutöötamise sihtasutus" haakus USA senaatori Lindsay Grahami algatusega suurendada kulutusi 100 miljonilt dollarilt 120 miljonini, et "aidata Ida-Euroopa riike end Moskva eest kaitsta".

Mida lähemale jõuab Venemaa presidendi valimiste aeg, seda enam saabub teateid USA infosõja Venemaa-vastastelt rinnetelt, see on ilmselge. Kusjuures võõrasse supitaldrikusse kiigata ja selle maitset mekkida on juba aastakümneid ameeriklaste lemmiklõbustus. Omaenda köök on neid nähtavasti ära tüüdanud. Nüüd tunnevad nad suurt huvi ukraina rahvusroogade vastu, seda eriti isuäratajana, mis tekitab üha suuremat isu vene toidu järele.

USA ise määratleb oma sammud üksnes kaitsetegevusena – sellistena, mis kaitsevad neid Vene propaganda eest. Ent kaitsekulutused, nagu teada, ei ole iial liiga suured. Aga ka Venemaa 2018. aasta valimiskampaania ei tõota jääda tagasihoidlikuks. Nii et täies vastavuses vene vanasõnaga "Rege rauta suvel…" võttis USA Kongress juulis vastu otsuse venevastase propaganda vastase 250 miljoni dollari suuruse fondi loomisest. Ja see, nagu võib eeldada, on ainult stardikapital.

Naeruväärne on omaenda samme ja hinnanguid varjamata rõhuda Venemaa sekkumisele ameeriklaste presidendivalimistesse. Kuid USA jätkab jäärapäiselt selle suitsukatte ettetirimist enne 2018. aasta "otsustavat rünnakut", tõmmates oma n.ö vahemälust lagedale üha uusi artefakte infosõjast Venemaaga. Ja seniajani on olemas kohti, kus ei leidu nende isiklikke "propagandahääli", rahu näevad nad vaid unes…

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
infosõda, propaganda, valimised, president, USA, Venemaa

Peamised teemad