06:52 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
Kataloonia referendum (43)
5920

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova reageeris Läti välisministeeriumi valeväidetele

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Teisipäeval, 3. oktoobril väitis Läti välisminister Edgars Rinkēvičs intervjuus Läti ajalehe Latvijas Avize veebiversioonile, et "Kataloonia iseseisvusrefendum oleks Venemaa jaoks nagu "põrandale kukkunud kompvek", mida Venemaa kasutaks selleks, et EL-i kiilu lüüa."

Kataloonia iseseisvusreferendumi puhul kasutati laialdaselt sotsiaalvõrgustikke ja kokkukopeeritud uudiseid, mistõttu oli võimatu aru saada, millised neist on loonud tegelikult olemasolevad inimesed ning mille on loonud robotid.

Hispaania meedia süüdistas Putinit Kataloonia separatismis>>

Nagu teatas agentuur RIA Novosti, ei hakanud Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova sõnasõtta laskuma, vaid nimetas oma ebatraditsioonilist seksuaalset sättumust avalikult tunnistanud Läti ministrit tabavalt "libauudiste agregaatoriks".

"Põrandale kukkunud kompvek? Jumal küll, kust nad võtavad nii palju suurepäraseid poliitikuid, kust tõmbavad välja neid kõrge lennuga linde? Nähtavasti otsustas Läti välisministeerium juhtida originaalsel viisil löögi naaberriigi juhtkonnalt kõrvale ja andis uue libauudiste kogupaugu," kirjutas Maria Zahharova oma kodulehel Facebookis.

Zahharova postituses jagus oma osa ka Läti naabrile Leedule. Vene Föderatsiooni välisministeeriumi ametliku esindaja sõnul ootab Venemaa seniajani "ametlikku vastust Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė avalduse asjus, milles oli juttu Venemaa esitatud nõudmiste loetelust."

Leedu ravimatu paranoia>>

Nagu portaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, toimus 1. oktoobril 2017. aastal rahvahääletus Kataloonia iseseisvumiseks, mida Hispaania võimud ei tunnista ja mis oli veel kuni referendumi läbiviimiseni Hispaania konstitutsioonikohtu poolt külmutatud. Mõnedes valimisjaoskondades leidsid politsei ja valijate vahel aset kokkupõrked, kannatada sai ligi 900 inimest.

Rahvahääletusest võttis korraldajate andmeil osa 2,2 miljonit autonoomse kogukonna 5,3 miljonist valijast, 90 protsenti hääletas Kataloonia Hispaaniast lahkulöömise poolt. Sputnik Eesti jätkab Kataloonia sündmuste arengu tähelepanelikku jälgimist.

Teema:
Kataloonia referendum (43)
Tagid:
iseseisvus, referendum, Edgars Rinkēvičs, Dalia Grybauskaitė, Kataloonia, Hispaania, Leedu, Läti, Venemaa

Peamised teemad