04:04 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
5530

Venemaa ei saada ENPA-le oma delegatsiooni registreerimiseks vajalikke dokumente ja peatas oma osamaksete tasumise Euroopa N-õukogu eelarvesse

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Euroopa Nõukogu kaotab "väga suure summa" Venemaa otsuse tõttu peatada oma osamaksed organisatsiooni 2017. aasta eelarvesse, teatas ENPA Büroo tegevuse raportöör Ian Liddell-Grainger.

Suurbritannia parlamendisaadik nentis, et "jutt käib miljonitest eurodest", edastab RIA Novosti.

"Venemaa delegatsioon ütleb, et ei taha oma kohustusi täita, ja raha, mille me kaotame, moodustab väga suure summa," märkis Liddell-Grainger.

ENPA hakkas lõpuks muret tundma ärevusttekitavate sündmuste üle mässulises Hispaania provintsis
© Sputnik / Владимир Федоренко

Politoloog Venemaa otsusest EN sissemaksete kohta: aitab selle sabati rahastamisest>>

Tema sõnul raskendab asjade praegune seis "väga olulisel määral" Euroopa Nõukogu tööd. Liddell-Grainger väljendas lootust, et organisatsiooni peasekretär teeb kõik, mis võimalik, et Venemaa otsuse tagajärgi leevendada.

ENPA presidendi kohusetäitja Roger Gale nimetas Moskva otsust "pretsedendituks probleemiks".

Sanktsioonid, passid ja krooniline ignoreerimine>>

Venemaa ei saada alates 2016. aastast ENPA-le oma delegatsiooni registreerimiseks vajalikke dokumente seepeale, kui aastail 2014–2015 jäeti Venemaa parlamendisaadikud tänu Krimmi suhtes võetud seisukohale ilma istungitel hääletamise õigusest ja võimalusest osaleda assamblee põhikirjaliste organite tegevuses.

Käesoleva aasta juuni lõpul peatas Venemaa oma osamaksete tasumise Euroopa Nõukogu 2017. aasta eelarvesse kuni delegatsiooni volituste täieliku taastamiseni. Samas jätkab Moskva eelnevalt Euroopa Nõukogu konventsioonide kohaselt võetud kohustuste täitmist.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
kahjum, eelarve, Euroopa Nõukogu, ENPA, Venemaa, Moskva, Krimm

Peamised teemad