10:08 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
43 0 0

Hea valimistava valvuri Andrei Liimetsa sõnul oli pühapäevane valimispäev rikkumiskaebuste osas üks aktiivsemaid kogu valmiskampaaniast

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Kõige süütumad kaebused puudutasid erinevaid reklaame. Nii veebis leiduvat makstud reklaami kui ka välispindadel asuvaid reklaame, mis lähevad ühemõtteliselt välireklaami keelu alla," ütles Liimets ERR-ile.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Tema sõnul palusid valimiste valvurid kaebajatel pöörduda selliste kaebustega otse politsei poole.

Valimispäeval on väljas suurem arv korrakaitsjad >>

"Tõsisematest rikkumistest jõudis meieni hulk viiteid häälte otsese või kaudse ostmise kohta. Kahjuks on pea kõiki neist keeruline tõestada, paljud asjaosalised ei taha või julge oma nime ja näoga tunnistada, ega ka häälte ostjatest kandidaate nimeliselt välja tuua," nentis ta.

Tema sõnul on hetkel kaalumisel, kas ja kuidas nende näidetega edasi minna.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) oli kohalike omavalitsuste volikogude valimiste päeval kõikjal Eestis väljas täiendavate jõududega ja oli valmis rikkumistele kiirelt reageerima, vahendas Sputnik Eesti laupäeval.

Valimispäevale eelnevast ööst kuni valimisjaoskondade sulgemiseni tagasid patrullid valimisjaoskondade ja nende vahetus läheduses avalikku korda. Üle Eesti oli väljas lisapatrullid, kes olid valmis reageerima just valimistega seotud teadetele ja rikkumistele.

Eelvalimised Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Korrakaitsjad jälgisid, et valimispäeval ei toimuks aktiivset agitatsioon ega levitataks välireklaami.

Kohtla-Järvel häälte ostmise tõttu alustati kriminaalmenetlust >>

Möödnud nädala kolmapäeval sai politsei teate, et Kohtla-Järvel liigub jalgrattaga mees, kes väidetavalt ostab hääli, vahendas Sputnik Eesti. Patrulli peatumismärguandele mees ei reageerinud ja patrull oli sunnitud kasutama ratturi peatamiseks jõudu.

Politsei on kogunud piisavalt infot, et alustada kriminaalmenetlust. Kandidaat, kelle kasuks väidetavalt hääli osteti, eitas enda seotust sellega. Video põhjal selgus, et hääli osteti viie euro eest kandidaat Ülle Lepassaarele.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
ühiskond, kaebus, rikkumine, valimised, Andrei Liimets, Eesti

Peamised teemad