13:07 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3320

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas (KE), kellest nüüd ka ametlikult Tallinna linnapea saab, ütles, et Keskerakond soovib leida enda kõrvale Tallinnas koalitsioonipartnerit

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Me püüame leida endale kedagi kõrvale, kellegagi koos seda teha. Aga loomulikult ei saa see olema lihtne protsess. Üks asi on see, et kokku leppida, aga teine on see, et kui meil on absoluutne enamus olemas, siis on ka partnerid väga ettevaatlikud," ütles Aas Vikerraadio saates "Uudis +", vahendab ERR.

Aselinnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aas rääkis, et esmalt peetakse konsultatsioone kõikide volikokku sisse saanud erakondadega.

Taavi Aas: ei kujuta ette koostööd Savisaarega >>

"Tulenevalt nendest konsultatsioonidest teeme me järgmised otsused, et kas me siis teeme ettepaneku kellegile tulla partneriks, see tähendab loomulikult, et see koosseis on selline, et tuleb ka partneriga arvestada. Või halvemal juhul, kui konsultatsioonid näitavad, et ei ole meile kedagi juurde tulemas, siis loomulikult on teine olukord."

Keskerakonnal on Tallinna uues volikogus 40 mandaati, konkurentidel on neid kokku 39, sealhulgas Edgar Savisaare isikumandaat.

Koostööd Savisaarega Aas ette ei kujuta. "See oleks väga raske, ma ei usu sellesse," kommenteeris Aas. Partei valimistulemus Tallinnas näitas Aasa sõnul seda, et Keskerakond on tugev ka Savisaareta.

Pühapäeval, 15. oktoobril toimusid Eestis kohaliku omavalitsuse volikogu valimised. Esialgsetel andmetel osales valimistel 53,2% valijatest. Kõige kõrgem oli osalusprotsent Võru maakonnas (60,1%), kõige madalam Ida-Viru maakonnas 46,7%.

Edgar Savisaar ja Urmas Sõõrumaa
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelhääletamise ajal langetas otsuse 27,9% valijatest. 2013. aasta kohalikest valimistest võttis osa 58% valijatest, 2009. aastal 60,6%, 2005. aastal 47,4%, 2002. aastal 52,5%, 1999. aastal 49,8%, 1996. aastal 52,5% ja 1993. aastal 52,6%.

Valimispäev tõi hulga rikkumisi >>

Hea valimistava valvuri Andrei Liimetsa sõnul oli pühapäevane valimispäev rikkumiskaebuste osas üks aktiivsemaid kogu valmiskampaaniast.

"Kõige süütumad kaebused puudutasid erinevaid reklaame. Nii veebis leiduvat makstud reklaami kui ka välispindadel asuvaid reklaame, mis lähevad ühemõtteliselt välireklaami keelu alla," ütles Liimets.

Tema sõnul palusid valimiste valvurid kaebajatel pöörduda selliste kaebustega otse politsei poole.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
poliitika, koalitsioon, linnapea, partner, KOV, keskerakond, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad