01:05 02. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3220

Keskerakonna delegatsioon kohtus täna Nordic Hotel Forumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega, et kaardistada erakondade puutepunktid ja arutada ideid Tallinna linna arengu osas

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. "Jõudsime arusaamisele, et meil on küll ühiseid puutepunkte, aga on mitu puntki, mis vajavad põhjalikku läbi arutamist ja kus meie seisukohad on erinevad," sõnas erakonna linnapeakandidaat Taavi Aas. "Meil on eesmärk kohtuda kõikide erakondadega."

Keskerakonna delegatsiooni juhi sõnul näitas arutelu, et kahel erakonnal on Tallinna juhtimiseks sarnaseid vaateid, vahendab Pealinn. "Jõudsime arusaamisele, et meil on küll ühiseid puutepunkte, aga juhul kui peaksime jõudma koalitsiooniläbirääkimisteni, tuleb arutada kõike loomulikult detailsemalt ning on mitu puntki, mis vajavad põhjalikku läbi arutamist ja kus meie seisukohad on erinevad," sõnas Aas.

Aas kinnitas, et mingeid otsuseid veel vastu ei võetud. "Meil on eesmärk kohtuda kõikide erakondadega aga tõenäoliselt see ei juhtu, sest kõik erakonnad ei soovi nendele kohtumistele tulla," nentis Aas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme sõnas, et tänane kohtumine oli nii-öelda esimene ring, mille käigus kaardistati see, mida nelja aasta jooksul võiks teha. "Tegemist ei olnud koalitsiooniläbirääkimistega, vaid valijad andsid Keskerakonnale mandaadi linna edasi juhtida ning meie huvi on, et võimalikult paljud meie lubadused saavad pealinnas realiseeritud," selgitas Helme.

Keskerakond otsib Tallinnas koalitsioonipartnerit >>

Kuigi Keskerakonnal on Tallinna Linnavolikogus 40 mandaati 79-st ehk enamus, on erakond avaldanud soovi kohtuda ka kõigi teiste linnavolikogus esindatud erakondadega, et kaardistada teineteise mõtteid ning seda, kas on piisavalt puutepunkte võimalikeks koalitsiooniläbirääkimisteks ja selleks, et pealinna juhtimine oleks veelgi laiapõhjalisem.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
poliitika, linnapea, koostöö, valimised, EKRE, Keskerakond, Taavi Aas, Mart Helme, Tallinn

Peamised teemad