16:19 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Poliitika
lühendatud link
Kataloonia referendum (43)
26 0 0

Umbes 200 000 inimest kogunes teisipäeval Barcelona tänavatele ja nõudsid kahe Kataloonia iseseisvusliikumise liidri vabastamist, teatas linna munitsipaalpolitsei.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Samalaadsed rahvakogunemised leidsid aset Gironas ja teistes Kataloonia linnades, edastab ERR.

Madridi kohtunik andis esmaspäeval korralduse panna eeluurimise ajaks vangi Kataloonia rahvusassamblee juht Jordi Sánchez ja katalaani kultuuriorganisatsiooni Òmnium Cultural esimees Jordi Cuixart. Neid süüdistatakse 20.-21. septembri Barcelona massimeeleavalduste korraldamises ja 1. oktoobri iseseisvusreferendumi politseioperatsioonide ettevalmistuse takistamises.

Kataloonia juhtkond palub kõnelusteks Madridiga lisaaega>>

"Me nõuame poliitvangide vabastamist ja kutsume Kataloonia võime loobuma iseseisvusdeklaratsiooni peatamisest ning välja kuulutama Kataloonia vabariigi," ütles iseseisvust toetava tudengiorganisatsiooni Universitats per la República esindaja Aina Delgado Morell.

Mida Puigdemont teisipäeva õhtul tegi?>>

Hispaania keskvalitsus teatas esmaspäeval, et Kataloonia president Carles Puigdemont ei ole selgitanud, kas ta kuulutas iseseisvuse välja või ei, ning kutsus Kataloonia liidrit tegema seda neljapäeval kella kümneks kohaliku aja järgi.

Kataloonia referendum>>

Teema:
Kataloonia referendum (43)
Tagid:
referendum, iseseisvusliikumine, politsei, Kataloonia, Hispaania

Peamised teemad