12:08 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3010

Kohtumisel Keskerakonna esindajate ja sotsiaaldemokraatide vahel jõuti Keskerakonna linnapeakandidaadi Taavi Aasa sõnul konsensuseni, et SDE-ga täielikke erimeelsusi pole ning kõiki teemasid on võimalik läbi rääkida

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. "Kui minnakse teemadega süvitsi, siis võib tulla kindlasti veel keerulisi kohti välja aga vähemalt rääkida me saame kõigest," kinnitas Aas. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et tegemist oli konstruktiivse aruteluga, vahendas Pealinn.

"Jõudsime selleni, et läbi võiks läbirääkimistel rääkida kõigest," sõnas Aas ja lisas, et täna ega eile polnud tegemist kindlasti läbirääkimistega liidu sõlmimise osas ning otsus, kas selleni kohtutud erakondadega jõutakse, võetakse vastu järgmisel nädalal. 

Keskerakond otsib Tallinnas koalitsioonipartnerit >>

Poolteist tundi kestnud läbirääkimised möödusid Aasa sõnul rahumeelselt ning suuri "pähkleid", mis vajaks läbinärimist, ei olnud. "Kui minnakse teemadega süvitsi, siis võib tulla kindlasti veel keerulisi kohti välja aga vähemalt rääkida me saame kõigest," kinnitas Aas.

Aas lisas, et juhul kui koalitsiooni kasuks otsustatakse, võetakse seda tõsiselt ning soovitakse, et koalitsioon viiks linna elu edasi koos ikkagi neli aastat. "Selle eeldus on loomulikult see, et mõlemad osapooled peavad ennast koalitsioonis hästi tundma," rõhutas Aas.

SDE Tallinna piirkonna juht Rainer Vakra sõnas, et täna oli tegemist selgelt viisakuste vahetamisega, mille käigus saada selgeks, kas üldse võib olla millestki rääkida.

"Sotsiaaldemokraatidel oli tänasel kohtumisel keskerakondlastele üks põhimõtteline sõnum — kui üldse läbirääkimiste laua taha istuda, siis ainult eeldusel, et eesmärgiks on võrdne partnerlus. Kõik otsused langetatakse konsensuslikult ehk teistpidi öeldes, igal osapoolel on vetoõigus mistahes otsusele," ütles Vakra.

"Ei ole suurt ega väikest partnerit, vaid mõlemal on võimalik kõiki ideid pidurdada ja läbi arutada. Sellega olid keskerakondlased nõus," märkis Vakra. "Nurgakivi on pandud. Mis edasi saab, näitab aeg."

Keskerakond arutas EKRE-ga võimalikku koostööd >>

Keskerakonna delegatsioon kohtus teisipäeval Nordic Hotel Forumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega, et kaardistada erakondade puutepunktid ja arutada ideid Tallinna linna arengu osas, vahendas Sputnik Eesti eile.

"Jõudsime arusaamisele, et meil on küll ühiseid puutepunkte, aga on mitu puntki, mis vajavad põhjalikku läbi arutamist ja kus meie seisukohad on erinevad," sõnas Aas. "Meil on eesmärk kohtuda kõikide erakondadega."

Edgar Savisaar ja Urmas Sõõrumaa
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme sõnas, et kohtumine oli nii-öelda esimene ring, mille käigus kaardistati see, mida nelja aasta jooksul võiks teha.

"Tegemist ei olnud koalitsiooniläbirääkimistega, vaid valijad andsid Keskerakonnale mandaadi linna edasi juhtida ning meie huvi on, et võimalikult paljud meie lubadused saavad pealinnas realiseeritud," selgitas Helme.

Taavi Aas: ei kujuta ette koostööd Savisaarega >>

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas, kellest nüüd ka ametlikult Tallinna linnapea saab, ütles, et Keskerakond soovib leida enda kõrvale Tallinnas koalitsioonipartnerit.

"Me püüame leida endale kedagi kõrvale, kellegagi koos seda teha. Aga loomulikult ei saa see olema lihtne protsess. Üks asi on see, et kokku leppida, aga teine on see, et kui meil on absoluutne enamus olemas, siis on ka partnerid väga ettevaatlikud," ütles Aas.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
poliitika, koalitsioon, KOV, SDE, Keskerakond, Rainer Vakra, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad