08:03 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
5020

Ma näen, et USA on huvitatud nõrgemast Venemaast, väitis Rosnefti direktorite nõukogu juht, endine Saksamaa kantsler Gerhard Schröder

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Erinevalt USA-st on Euroopa huvitatud Venemaa õitsengust, Vene Föderatsiooni isoleerida on poliitilisest vaatevinklist mõttetu ja majanduslikust aspektist ohtlik, tuleb töötada sanktsioonide lõpetamise heaks, leiab Gerhard Schröder, vahendab RIA Novosti.

Rosnefti nõukogu esimeheks sai Gerhard Schröder >> 

"USA arvab, et Venemaa on võimalik isoleerida. See on poliitilisest vaatenurgast mõttetu ja see on ohtlik majanduslikust aspektist," ütles Schröder Veronas Euraasia majandusfoorumil esinedes.

Tema sõnul ei saa Venemaa ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikmena lihtsalt sellise isolatsiooniga leppida. "Ma näen, et USA on huvitatud nõrgemast Venemaast. Kuid Euroopa ja Saksamaa huviks on, et Venemaa oleks heal järjel. Selleks on kaks põhjust. Meil, eriti Saksamaal on tarvis turgu, meil on vaja ressursse oma tööstusele," märkis ta.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

"Pole mõtet jätkata Venemaa isoleerimist ja destabiliseerimist. Me peame töötama selle nimel, et sanktsioonid lõpetataks," lisas Schröder.

Schröder Krimmist: unustage ära, ta on juba igaveseks Vene oma >>

Vene naftahiiu Rosnefti nõukogu valis äsja nõukoguga liitunud Saksamaa endise liidukantsleri Gerhard Schröderi nõukogu esimeheks, vahendas Sputnik Eesti septembri lõpus.

Rosnefti aktsionärid kiitsid nõukogu kahe uue liikmena heaks Schröderi ja Venemaa energiaministri Aleksandr Novaki. Seejuures laiendati nõukogu koosseisu 9 liikmelt 11 liikmeni. Kõik varasemad nõukogu liikmed jätkasid ametis, vahendas Interfaxi korrespondent aktsionäride kohtumiselt.

Tagid:
nõrk, majandus, sanktsioonid, Rosneft, Gerhard Schröder, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad