20:23 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3602

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas kolmapäeva õhtul proovida Tallinna valitseda 40 häälega, mis annab opositsiooni ees vaid ühe häälelise enamuse

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Teine võimalus olnuks proovida sõlmida võimuliit sotsiaaldemokraatidega, kellel on volikogus üheksa kohta, mis taganuks koalitsioonile arvestatava ülekaalu. Teised erakonnad on langenud kõrvale liiga suurte maailmavaateliste erinevuste tõttu.

Keskerakond teatas pärast nõupidamist, et koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega sotsiaaldemokraatlikus erakonnas.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et konsultatatsioonidel SDE-ga sisuliste küsimusteni ei jõutud, vahendas ERR.

Tallinna linnavolikogu uus koosseis koguneb avaistungile 2. novembril>>

Vabariigi Valimiskomisjon arutas laekunud kaebusi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta ütles, et Keskerakonnale ei ole see esimene kord n-ö ühe häälega võimul olla ning partei saab hakkama. Valijatelt saadud 40 mandaati 79-st näitab Aasa sõnul, et pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Rainer Vakra on pettunud Keskerakonna otsuses jääda Tallinna valitsema üksinda, mis on tema hinnangul märk sellest, et Keskerakond ei ole muutusteks valmis.

"Nad jätkavad edgarsavisaareliku monopoliga Tallinna linna juhtimist. Nad ei soovi seda, et nende kõrval oleks tõsine partner. Otsiti puudlit ja me ütlesime selgelt välja, et sellega me nõus pole," ütles Vakra ERR-ile.

Keskerakond kohtus sotsidega: erimeelsusi pole>>

Vakra sõnul ei olnud Keskerakonnale ilmselt meeltmööda SDE soov, et läbirääkimiste eeldus on kokkuleppe, et tulevikus tehakse otsuseid konsensuslikult ja mõlemal parteil säilib vetoõigus.

ERR-ile teadaolevalt jäi Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon Tallinnas sündimata vaidluste tõttu volikogu esimehe tooli pärast, mida sotsid endale nõudsid, aga mida Keskerakond tahab anda seekordsete valimiste suurima häältesaagi korjanud Mihhail Kõlvartile.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
koalitsioon, volikogu, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Keskerakond, Rainer Vakra, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad