05:54 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
2210

Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart selgitas meedias kõlanud väiteid, justkui oleks koalitsiooniläbirääkimisteni jõudmine takerdanud tema soovi taha saada volikogu esimeheks

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Kõlvarti sõnul püütakse hetkel jätta meedias kõlama valeväidet, et Keskerakond ei soovinud läbirääkimisi alustada, sest ta nõudis endale volikogu esimehe kohta, vahendas portaal Pealinn.

Analüütik: Kõlvart võib Savisaart edukalt asendada>>

"See on opositsioonierakondadele kasulik lausvale, millega püütakse näidata Keskerakonna soovimatust koostööks. Ma pole volikogu esimehe kohta kordagi nõudnud, vaid arvestan kohtade jaotamisel erakonna otsusega," kinnitas Kõlvart.

Aselinnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta ütles, et koalitsiooni loomise soov Keskerakonnal oli. Küll aga suhtus ta läbirääkimistesse skeptiliselt, sest kohtade jaotust ja muid nõudmisi hakkas võimalik partner fookusesse tõstma juba enne sisulisi läbirääkimisi.

"Loomulikult tekivad küsimused, kas koostöö saab sujuda, kui puudub vajalik konsensus mõlemas erakonnas selleks, et koos edasi liikuda," sõnas Kõlvart.

Abilinnapea Kõlvart näitas meisterlikke trikke>>

Aseesimees lisas, et erakonnas sees on vaid põgusalt arutatud kohti Tallinnas ning piirkondade nõukogu koguneb tuleval kolmapäeval, et võimalikke kandidaate arutada.

"Volikogu esimehe amet on kindlasti oluline koht ning ma ei välista enda kandidatuuri, kui erakond seda vajalikuks peab. Kõige olulisem on jagada kohad nii, et inimesed nendel positsioonidel tooksid suurimat kasu oma tööga Tallinna linnale," rõhutas Kõlvart.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, volikogu, KOV, Mihhail Kõlvart, Tallinn

Peamised teemad