11:45 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4430

Leedu Sputnik avaldab täies mahus helisalvestise vestlusest moelooja Juozas Statkevičiusega. Pärast ohtrat vastukaja tekitanud intervjuud Sputnikule väitis ta Leedu telekanalile LNK, et ei teadnud, millise meediaväljaandega ta vestleb ning tema sõnad on kontekstist välja rebitud

TALLINN, 2. november — Sputnik. Portaal Sputnik Leedu avaldas 23. oktoobril intervjuu leedu moekunstniku ja disaineri Juozas Statkevičiusega, mis tekitas tohutut vastukaja nii Leedu ühiskonnas kui ka meedias.

Jutuajamises rääkis Statkevičius oma suhtumisest Leedus toimuvasse ja väljendus äärmiselt järsult teatud probleemide osas, mis on vabariigis seniajani lahendamata. Lisaks sellele möönis disainer oma armastust Venemaa vastu.

Peale artikli ilmumist langes Statkevičiusele kaela kriitikalaviin, moeloojat hakati süüdistama selles, et ta üldse nõustus "Kremli hääletorule" intervjuud andma.

Nagu selgus, ei suutnud Statkevičius avalikkuse ja meedia surveavaldustele kuigi kaua vastu pidada. Juba 30. oktoobril oli telekanalis LNK saade "Nuo… Iki…", kus väideti, et moelooja olevat "üle kuu aja tagasi" andnud Sputnikule intervjuu.

Leedu moelooja: Leedus toimuvat on võimatu taluda>>

Saates kinnitas Statkevičius, et ta "mitte ainult ei mõistnud, kuskohast talle helistatakse, vaid koguni… ei kuulnud". Nagu disainer väitis, "veebilehe esindajad helistasid mulle üle kümne korra – ma vastasin, et kuna ei suutnud enam vastu panna."

"Ma saan vabandada, et ei teadnud, kellega ma räägin ja ma ei süvenenud eriti sellesse, kellega kõnelen. Muidugi oleksin võinud… toru hargile visata, kuid esmalt ei saanud ma aru, ei kuulnud, kes (helistas – toimetus), pealegi veel vene keeles. Küsiti, kas ma vene keelt räägin. Loomulikult, ma valdan vene keelt suurepäraselt," väitis disainer LNK saates.

Venemaa väliusministeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Валерий Мельников

Saatejuht lisas, et disaineri sõnul ei olnud ta kordagi kuulnud sedasorti "propagandaportaalidest või intervjuudest, mis võiksid Leedut põlastada."

Reps jättis otseselt vastamata päringule Sputniku intervjuu kohta>>

"Ma arvan, et need sõnad võisid olla "võimendatud", kontekstist välja rebitud ning nüüd käib mingi lokulöömine, ja mina… palun siiralt vabandust, kuna tõepoolest ei teadnud, kellega ma räägin," kinnitas Statkevičius telesaates.

Leedu Sputnik avaldas täismahus helisalvestise sellest intervjuust. Sellest on kuulda, et korrespondent teatab, millist meediaväljaannet ta esindab. Samuti on salvestisest arusaadav, milliseid küsimusi nimelt ta esitab ja milliseid vastuseid saab.

Portaal Sputnik Leedu on RIA "Rossija Segodnja" lahutamatu osa.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
Sputnik, disainer, moekunstnik, Juozas Statkevičius, Leedu

Peamised teemad