19:32 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
8621

Saksamaa relvajõudude siseseks kasutamiseks mõeldud raport peab Euroopa Liidu ja lääneliku maailmakorra lagunemist lähikümnenditel täiesti võimalikuks, kirjutab raportiga tutvunud ajaleht Der Spiegel

TALLINN, 6. november — Sputnik. 102-leheküljeline dokument "Strateegiline perspektiiv 2040" ("Strategischen Vorausschau 2040") sai valmis käesoleva aasta veebruari lõpus ning seda on senini avalikkuse eest varjul hoitud, vahendas ERR väljaandele Politico.

Kas Merkelist saab Euroopa Liidu hauakaevaja? >>

EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto
© Sputnik / Sergey Melkonov

Dokumendis tuuakse välja kokku kuus stsenaariumi, kuidas ühiskondlikud muutused ja rahvusvahelised konfliktid võivad lähikümnenditel areneda ja Saksamaa julgeolekut mõjutada.

Kõige mustemaks stsenaariumiks on olukord, kus Euroopa Liit laguneb ning Saksamaa on sunnitud võtma kaitsepositsiooni. Sellises olukorras laguneb pärast aastakümneid kestnud ebastabiilsust ka senine rahvusvaheline õiguskord, väärtushinnangud ning globaliseerumine peatub.

Euroopa tulevik ajab Tallinna segadusse >>

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis. See tähendab nõukogu seisukohtade kujundamist kõigi liikmesriikide huve arvesse võttes ja ise sealjuures neutraalseks jäädes. Eesti võtab eesistumise teatepulga üle Maltalt, et see siis kuus kuud hiljem omakorda Bulgaariale edasi anda.

Tagid:
tulevik, raport, Bundeswehr, EL, Ursula von der Leyen, Euroopa, Saksamaa

Peamised teemad