20:55 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
4910

Teisipäeval, 9. novembril toimunud linnavolikogu uue koosseisu teisel istungil valiti Tallinna linnapeaks Taavi Aas

TALLINN, 9. november — Sputnik. Aasa linnapeaks seadmise poolt andis hääle 40 linnavolikogu liiget, vastu oli 33.

Tallinna linnapea ametisse seatud Taavi Aas tänas kõiki tallinlasi, kes läksid nendel valimistel valima ning kõiki Tallinna linna heaks töötavaid inimesi, kelle pühendumuseta ei saaks see linn toimida, vahendab Raepress.

Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Meie linn on muutunud ja muutub veel," ütles Aas, meenutades, et tema linnavalitsusse tööle asumise aegu oli Vabaduse väljakul autode parkimisplats, praegusel Tartu maantee alguse lõigul olid konarlikud kõnniteed ja okastraadiga plangud ning Kultuurikatla asemel seisis mahajäetud elektrijaam. "Täna Linnahalli katuselt ringi vaadates võite te näha üle linna ligemale 20 tornkraanat."

Keskerakond ja rohelised allkirjastavad koalitsioonilepingu>>

Aas juhtis tähelepanu, et sel nädalal valiti Lissabonis Euroopa Innovatsioonipealinna ning Tallinn jagas Tel Aviviga teist-kolmandat kohta, kevadel oli Tallinn aga Euroopa Rohelise Pealinna valimisel viie parima hulgas ning viimastel aastatel on Tallinn platseerunud Maailma Intelligentsemate Kogukondade valimistel umbes 500 osaleja seast seitsme parima hulka.

Aas nentis, et rahvusvahelised saavutused on olulised, kuid nende saavutuste tunnetamine peab jõudma inimeseni.

Aselinnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aas rõhutas, et Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn.

Keskerakond otsustas Tallinna valitseda üksinda>>

"Solvanguid täis valimiskampaania on lõppenud. Tänase päeva puhul sobivad ehk ühe keskaegse pühaku sõnad: "Kus valitseb solvumine, lase mul tuua andeksandmist. Kus valitseb lahkheli, lase mul tuua ühtsust. Kus valitseb eksitus, lase mul tuua tõde. Kus valitseb kahtlus, lase mul tuua usku."," lisas Aas.

Opositsioon soovis linnapeakandidaadile ka küsimusi esitada. Volikogu esimees Mihhail Kõlvart ütles, et volikogu kodukord seda ei võimalda.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitas esimehe Jüri Ratase ettepanekul Tallinna abilinnapeakandidaatideks Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu.

Jüri Ratas sõnas, et uus linnavalitsus moodustatakse võimekatest inimestest, kel on hea tasakaal kogemustest ja uutest ideedest.

Vadim Belobrovtsevi ja Tõnis Mölderi kohta tõi Ratas välja, et neil on seniste linnaosavanematena rohkelt kogemusi andmaks linnajuhtimisse enam piirkondlikku vaadet.

Hääletamine Narvas
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Samuti on linnaosavanema juhi kogemus Andrei Novikovil, kes on praegu Riigikogu liige. „Usun, et vahepealsed aastad riigikogus on andnud avara vaate ja palju häid mõtteid, mida linnavalitsuses realiseerida," rääkis Ratas.

Pärast häälte uut ülelugemist Tallinna volikogu kohtade jaotus ei muutunud>>

Aivar Riisalu kohta tõi Ratas välja, et tema töötamine Tallinna linnasüsteemis jääb küll aastate taha, kuid eduka ettevõtja, poliitiku, kaitseliitlase, aga ka muusikuna toob ta kindlasti linnajuhtimisse teadmisi teistelt elualadelt ning värsket vaadet.

„Keskerakonna tugevus on alati olnud meie erakonna võime ühendada erinevaid inimesi ning pakkuda ideid, mis elu Eestis edasi viivad. Teeme tegusid ja viime ellu algatusi, mis toovad kasu kõigile ühiskonna liikmetele. Selles samas vaimus läheme ka oma meeskonnaga edasi pealinnas ja Eestis tervikuna," võttis Ratas kokku.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
linnavolikogu, linnapea, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad