11:50 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Poliitika
lühendatud link
7111

Venemaa ja USA presidentide Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumist APEC-i tippnõupidamisel Vietnamis ei toimu, teatas Valge Maja

TALLINN, 10. november — Sputnik. Seda, nagu kirjutab RIA Novosti, teatas Valge Maja sekretär Sarah Sanders. Tema sõnul ei õnnestu kohtumist korraldada USA riigipea tiheda ajagraafiku tõttu. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov omakorda nentis, et täit selgust seni veel ei ole, kooskõlastamine jätkub.

Kauaoodatud kohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Venemaa presidendi abi Juri Ušakov ütles neljapäeva, 9. novembri õhtul, et Venemaa ja USA presidendid Vladimir Putin ja Donald Trump kohtuvad APEC-i tippnõupidamise käigus Vietnamis 10. novembril.

Kreml nimetas Putini ja Trumpi kohtumise kuupäeva >>

Eile õhtul andis sellest, et käsil on kahe riigipea läbirääkimisteks sobiliku aja otsingud, teada ka Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov, nentides, et selle kohtumise tõenäosus on üsna suur. Eelnevalt oli Putini valmisolekust Trumpiga Vietnami tippnõupidamisel kohtuda rääkinud ka Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Varasemalt väljendas Trump telekanali Fox News saates soovi Vladimir Putiniga uuesti kokku saada. Ta rõhutas võimalike Venemaa liidriga peetavate kõneluste tähtsust, kuna Moskva võib tema veendumust mööda olla abiks Korea poolsaare kriisi lahendamisel.

Peskov: Putini ja Trumpi kohtumise tõenäosus on üsna suur >>

Ühtlasi tahaks Trump arutada Ukraina küsimust. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov omakorda on teatanud, et juhul kui kahe riigipea kohtumine teoks saab, siis selle keskseks teemaks kujuneb kõige tõenäolisemalt Põhja-Korea ümber tekkinud olukord.

Nahu portaal Sputnik Eesti varem on teatanud, kohtusid Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump 7. juulil Hamburgis "Suure kahekümne" tippkohtumise raames esmakordselt teineteisega isiklikult ja surusid vastastikku kätt. Kahe riigipea kohtumise põhieesmärgiks ei olnud mitte probleemide lahendamine, vaid keerulistes küsimustes dialoogi käivitamine.

Kauaoodatud kohtumine >>

Kohtumine kestis 2 tundi ja 20 minutit ning tõi kaasa diplomaatilise edu vastastikuse koostöö osas Süürias ̶̶̶̶ Venemaa ja USA teatasid valmidusest kuulutada välja relvarahu Süüria edelaosas.

Samuti saavutati kokkulepe Venemaa ̶̶̶̶ USA sidekanali loomise asjus Ukraina kriisile Minski kokkulepete alusel lahenduse leidmise edendamiseks. Veel üheks Venemaa ja USA vastastikuse koostöö teemaks on võitlus terrorismi ja küberrünnetega.

Tagid:
kohtumine, tippnõupidamine, APEC, Valge Maja, Vladimir Putin, Donald Trump, Vietnam, Venemaa, USA

Peamised teemad