16:00 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
10040

Eesti kaitsepolitsei (kapo) soovitused ei takistanud presidendi kantselei direktorit osalemast Sotši maratonil – ta läbis distantsi edukalt ja jäi rahule

TALLINN, 10. november — Sputnik. President kantselei direktor Tiit Riisalo läbis pühapäeval Venemaal Sotšis maratoni ja saavutas 238. koha, vahendas ERR.

Alates 3. novembrist kaheksa päeva pikkusel puhkusel viibiv Riisalo teatas laupäeva õhtul sotsiaalmeedias, et osaleb pühapäeval Sotšis maratonil. Riisalo puhkuseavalduse allkirjastas president 28. oktoobril.

Maratoni ametliku kodulehe andmetel saavutas Riisalo üldkokkuvõttes 238. ning 50+ vanuseklassis 23. koha, läbides distantsi kolme tunni ja 59 minutiga.

Pärast Eston Kohveriga juhtunut on Eesti julgeolekuasutused on soovitanud riigisaladuse loaga riigiametnikel oma Venemaa-reisi otstarbekust tõsiselt kaaluda ja võimalusel seda mitte ette võtta.

Eriteenistused dikteerivad poliitikutele, kellega suhelda >>

Nagu sai teatavaks haridusminister Mailis Repsi intervjuust ajalehes Postimees (20.02.2017), on kaitsepolitsei andnud Eesti riigiteenistujatele soovituse Sputnikuga mitte suhelda, kirjutas Sputnik Eesti veebruaris.

Postimehe uuriva toimetuse juhataja Risto Berendson avaldas artikli „Reps langes Vene propaganda lõksu", kontrollimata ühtegi väidet ja rikkudes ajakirjanduse üht põhireeglit — anda ka süüdistatavale poolele sõnaõigus.

Russofoobia kaart NATO kaardipakis >>

Sputnik Eesti avaldas omas venekeelses versioonis kaks ekslusiivintervjuud Repsiga — ühe holokausti teemal ja teise — venekeelse kooliharidusre kohta. Intervjuus Postimehele väitis minister, et selliseid intervjuusid ei ole ta Sputnikule andnud ega ole Sputnikuga üldse suhelnud.

Sputnik Eesti esitas tõendid selle info paikapidamatusest.

Tagid:
riigiametnik, poliitika, maraton, KaPo, presidendi kantselei, Tiit Riisalo, Sotši, Venemaa, Eesti

Peamised teemad