09:35 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Donald Trump kardab Venemaa president Vladimir Putinit?

Endine CIA juht rääkis Putini mõjust Trump´ile

© Sputnik / Михаил Климентьев
Poliitika
lühendatud link
4501

USA Luure keskagentuuri (CIA) endine direktor John Brennan leiab, et president Donald Trump kardab Venemaa president Vladimir Putinit

TALLINN, 13. november — Sputnik. Laupäeval, pärast Aasia ja Vaikse ookeani majandusühenduse tippkohtumisele järgnenud kohtumist Venemaa riigipeaga ütles Trump, et oletused "Venemaa sekkumisest" solvasid Putinit ja see pole Ameerika Ühendriikidele hea. Ta nimetas väiteid "Venemaa sekkumisest" kunstlikuks takistuseks riikidevahelistele suhetele, edastab RIA Novosti.

"Putin mängis väga osalavalt Trumpi soovil olla meelitataud… Ma arvan, et Trump kardab mingil põhjusel Putinit ja seda, mida too teha võib või seda, mis ("valimistesse sekkumise" uurimise – toim.) uurimise tulemusel selguda võib," ütles Brennan intervjuus telekanalile CNN.

Varem teatas vabariiklasest senaator John McCain, et Ameerika presidendi Donald Trumpi "usk" Venemaa president Vladimir Putini siirusesse on "naiivne" ja see ohustab USA rahvuslikku julgeolekut.

Venemaa ja USA riigipeade lühivestlus APEC-i foorumil>>

"Täna teatas president Trump, et usub Vladimir Putini siirusesse, kui too tõrjub Venemaa sekkumist 2016. aasta presidendivalimistesse ja kordas taas, et loodab koostööle Venemaaga Süürias," – öeldakse senaatori kodulehel avaldatud teates.

McCain süüdistas Trumpi Ameerika huvidega mittearvestamises, sest too usaldab Venemaa presidenti, mitte aga Ameerika luureteenistusi. Senaator usub, et koostööst Süüriaga president Bashar Assadi režiimi ajal ei tõuse praktilist tulu.

Putini ja Trumpi ühisavaldus: Süüria konflikti ei saa lahendada sõjalisel teel>>

"Vladimir Putin ei hooli Ameerika huvidest. Teisiti arvata oleks naiivne, see ohustaks meie rahvuslikku julgeolekut," arvab poliitik.

Venemaale etteheidetavat Ameerika valimiste mõjutamist, samuti Trumpi oletatavaid sidemeid Venemaaga, mida eitatakse nii Valges majas, kui ka Kremlis, uurib Föderaalne juurdlusbüroo (FBI) ja Kongress. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov peab süüdistusi "absoluutselt paljasõnalisteks".

Tagid:
CIA, APEC, John McCain, John Brennan, Trump, Putin, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  8
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  25
 • APEC tippkotumine toimus Paapua Uus-Guinea pealinnas Port Moresbys

  Paapua Uus-Guineas toimunud Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi (inglise keeles Asia-Pacific Economic Cooperation, APEC – toim.) tippkohtumine lõppes esimest korda ajaloos ühisavalduseta. Mitmed meediaväljaanded nimetasid seda läbikukkumiseks.

  22