04:39 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
3110

Desinformatsioon on osa Süüria kohta peetavast infosõjast

TALLINN, 13. november — Sputnik. Venemaa sõjaväelased lükkasid ümber teated, nagu oleks Süüria valitsusväed Abu Kamali linna maha jätnud. See desinformatsioon on osa Süüriat puudutavast "infosõjast", märkis raadio Sputnik eetris politoloog Stanislav Tarassov.

Süürias paikneva Venemaa väegrupeeringu esindaja lükkas ümber teated, nagu oleks Süüria valitsusväed Abu Kamali linna maha jätnud.

"Kõik ISIS-e (Venemaal keelatud terroriorganisatsioon) avaldused ja neid tsiteerivad välismaised infoallikad, mis teatavad Abu Kamali linna mahajätmisest Süüria vägede poolt, on paljasõnaline propaganda. Linn on reedest saadik Süüria vägede ja omakaitseüksuste kontrolli all," ütles ta.

Tema sõnul on sõjaväelased käesoleval ajal lõpetamas linna ja eeslinnade läbikammimist ning likvideerivad terrorivõitlejate üksikuid vastupanukoldeid. Süürias paikneva Venemaa väegrupeeringu esindaja märkis samuti, et lähiajal algab elukvartalite demineerimine.

Süüria armee hõivas ISIS-e viimase tugipunkti, Deir ez-Zori provintsis asuva Abu Kamali linna 9. novembril.

Pühapäeval teatasid mitmed infokanalid ISIS-se üksuste tagasipöördumisest Abu Kamali. Seejuures viidati Londonis asuva Süüria inimõiguste vaatlusnõukogu levitatavale informatsioonile.

See desinformatsioon on osa Süüria kohta peetavast infosõjast, märkis raadio Sputnik eetris Lähis-Ida ja Kaukaasia riikide probleemide ekspert, politoloog Stanislav Tarassov.

"Selliste "uudistega" tuleb harjuda. Süürias ei käi mitte ainult võitlus valitsusvägede ja radikaalsete islamirühmituste vahel, võitlus toimub ka nende rühmituste sees. Lisaks sõdivad radikaalsete rühmitustega ka kurdi relvaüksused, mida toetab USA. Käib võitlus mõjuvõimu üle ja kõikvõimalikesse libauudistesse tuleb suhtuda rahulikult. Jääb faktiks, et ISIS, kui sõjaline jõud, on poliitiliselt areenilt lahkumas," ütles Stanislav Tarassov.

Tagid:
libauudis, infosõda, ISIS, Süüria

Peamised teemad