04:34 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4110

USA rakendab diskrimineerivaid meetmeid meediaväljaannete suhtes, mis levitavad USA võimudele ebamugavat vaatenurka

TALLINN, 14. november — Sputnik. Ajakirjanike kaitsmise komitee (CPJ) nimetas USA justiitsministeeriumi nõuet registreerida RT välismaise agendina "halvaks mõtteks", öeldakse organisatsiooni avalduses.

"RT-le esitatud nõue registreerida end välismaise agendina on halb mõte," öeldakse organisatsiooni RIA Novostile saabunud avalduses.

RT peatoimetaja Margarita Simonjan
© Sputnik / Михаил Климентьев

Komitee hinnangul "on tegemist nimelt sellega, kuidas seadust viimastel aastakümnetel on tõlgendatud, seetõttu on seniajani vähe teavet, kuidas see nõue võib konkreetseid ajakirjanikke mõjutada," teatas CPJ Põhja-Ameerika osakonna koordinaator Alexandra Ellerbeck.

Üle poole ameeriklastest ei usalda oma meediat>>

Samas ollakse tema sõnul organisatsioonis rahul "üldse mitte rahul sellega, et valitsused otsustavad, mis osutub ajakirjanduseks ja mis propagandaks."

RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan teatas esmaspäeval, et RT America registreeris end Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi nõudel välismaiseks agendiks USA-s, nimetades telekanali uut staatust häbimärgistamiseks.

"Mitte ükski ajakirjanik ei tunne ennast edaspidi rahulikult ja mugavalt, töötades meediaväljaandes, mis on ametlikult tunnistatud välismaiseks agendiks. See on (meedia jaoks – toim.) häbimärgistamine, olles sunnitud kõigile oma kanalitele säärase sildi riputama," ütles Simonjan telesaates "60 minutit" telekanalil Rossija 1.

Mis seisab USA RT-vastaste rünnakute taga>>

RT peatoimetaja rääkis, et välisagendi staatuse saanud meediaväljaandel tuleb avaldada oma aruanded, töötajate aadressid, andmed palkade ja lepingute kohta.

"Väga tugevalt kitseneb võimalus võtta inimestelt intervjuusid, kuna ka meie peame nende kohta aru andma, tohutu hulk piiranguid," lisas Simonjan.

Föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitse komisjoni esimees Andrei Klimov ei välistanud vestluses RIA Novostiga, et Venemaal propagandaga tegelevad USA meediakanalid võivad sattuda õiguslikult samasugustesse tingimustesse, nagu RT-gi USA-s.

Mu noor sõber Mihkel Tamm Eesti Päevalehest!>>

Föderatsiooninõukogu väliskomitee juht Konstantin Kossatšov teatas, et USA rakendab diskrimineerivaid meetmeid meediaväljaannete suhtes, mis levitavad USA võimudele ebamugavat vaatenurka.

RT America on registreeritud 1938. aastast pärineva välisagentide seaduse järgi, kusjuures paljud teised välismaal tegutsevad riiklikud meediakanalid, nagu Suurbritannia BBS, Hiina CCTV, Prantsusmaa telekanal France-24, Saksamaa raadiojaam Deutsche Welle ei ole registreeritud välismaiste agentidena.

Meedialahingud>>

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
CPJ, Sputnik Italia, RT, välismaine agent, Alexandra Ellerbeck, ajakirjanik, Margarita Simonjan, USA

Peamised teemad