00:55 19. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Keskerakonna esimees Jüri Ratas

Erakonnad alustavad Riigikogu valimiskampaaniat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
18 0 0

Keskerakonna esimees Jüri Ratas pidas laupäeval, 18. novembril erakonna volikogu ees kõne, milles tõdes, et Reformierakond külvab alusetult paanikat, sest on alustanud Riigikogu valimiskampaaniat

TALLINN, 18. november — Sputnik. Ratas sõnas, et nii nagu uus valitsus ei saanud 100 kriitikavaba päeva, pole ka praegu tulemas rahulikku tööaega, edastab Pealinn.

"Küll leiavad Reformierakonna juhtivad poliitikud, et 21. sajandi e-riigile käib üle jõu maksuvaba tulu arvutamine. Küll püütakse sisendada, et valitsus on alkoholiaktsiisi osas lootusetult tülli läinud. Ühtviisi sisutühjad väited mõlemad," rõhutas Ratas.

Erakonna esimees tõdes, et maksuvaba tulu reformi puhul püütakse viia väitlust selle sisult peenhäälestamisele.

Maksuvaba tulu hakkab sõltuma inimese aastatulust>>

"Meie räägime tööinimeste ja eakate sissetuleku suurendamisest. Vastuseks kuuleme, et meie NOKIA olevat ühetaoline maksusüsteem, mis ei sobi kuidagi euroopalikku väärtus- ja majandusruumi," ütles Ratas.

Niisamuti külvab opositsioon paanikat riigieelarve tasakaalu ja majanduskasvu osas.

"Tegelikkuses oleme koos tublide ettevõtjate ja töökate inimestega viinud Eesti majanduse uuele tõusule. Novembris tõstis rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch Eesti A+ riigireitingu väljavaate seniselt stabiilselt positiivsele. Seda esimest korda alates 2011. aastast," tõi Ratas välja.

Valitsuse alkoholipoliitika kohta sõnas Ratas, et inimeste tervis on seatud esikohale ning siht on vähendada alkoholi tarbimist ja sellega kaasnevaid kahjusid.

Eesti otsib kavalusi USA internetifirmade maksustamiseks>>

"Alkohol ei ole tarbekaup ega esmavajadus, selle liigtarvitamine lõhub meie peresid ja röövib inimeste elusid," selgitas ta.

Keskerakonna esimees sõnas lõpetuseks, et Keskerakonna juhitud valitsuse poliitikale annavad hinnangu Eestimaa inimesed. Ta sõnas, et Keskerakonna ja valitsuse positsioon on tugev, sest teatakse, kes seisab inimeste heaolu eest ja kes jagab tühje lubadusi.

"Riigikogu valimiste põhiküsimus on väga selge ja põhimõtteline — kas jätkub meie senine inimkeskne poliitika või tuleb tagasi Reformierakond," ütles Ratas.

Riigikogu valimised toimuvad aastal 2019.

Tagid:
valimised, Keskerakond, Reformierakond, Riigikogu, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad