10:29 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
2710

FBI ja USA justiitsministeerium ei ole suutnud kinnitada "Trumpi toimikutest" pärit infot USA presidendi lähikonda kuuluvate inimeste sidemetest Venemaaga, teatab väljaanne Washington Examiner allikatele viidates

TALLINN, 20. november — Sputnik. Ajalehe andmetel sai FBI esimese jao uurimismaterjalidest 2016. aasta juulis ning ülejäänud dokumendid presidendi valimiskampaania ajal. Bürool on olnud nende uurimiseks enam kui aasta aega, vahendab RIA Novosti.

Presidendid pidasid Venemaa sekkumise teemal pika ja jõulise mõttevahetuse
© Sputnik / Михаил Климентьев

2017. aasta augustis nõudis Esindajatekoja luurekomisjon FBI-lt ja justiitsministeeriumilt aruannet selle kohta, kuivõrd tõendatud on toimikus sisalduv teave. Ametkondadest teatati, et "süüdistuste paikapidavust Venemaa valitsuse ja Trumpi kampaania kokkumängu osas ei ole suudetud kindlaks teha," teatasid väljaande usutletavad.

Tillerson: Vene sekkumine USA valimistesse oli tõsine vahejuhtum>>

Eelnevalt on New York Times kirjutanud, et Demokraatliku Partei poolehoidjad ja Trumpi vastased vabariiklaste seas pöördusid 2015. aastal, mil miljardär oli presidendikandidaadiks, uurimisettevõtte Fusion GPS poole, et tema kohta toimik koostada. Selleks oli tarvis välja uurida Trumpi nõrkused ja tema äritegevusega seotud skandaalid.

2016. aasta juunis värbas Fusion GPS tööle endise MI-6 briti agendi Christopher Steele´i. Anonüümselt koostatud dokumendis kinnitatakse, et "vene agentide" valduses on Trumpi kohta kompromiteerivat teavet. Valge Maja eitas toimikus sisalduvaid andmeid.

NBC: Putin isiklikult sekkus USA presidendivalimistesse>>

FBI-s ja USA Kongressis toimetatakse juurdlust "Venemaa sekkumise" kohta Trumpi poolt võidetud presidendivalimistesse. Ameerika Ühendriikide meedias ilmub pidevalt sõnumeid koos allikaviidetega Trumpi valimisstaabi liikmete sidemetest Venemaa riigiametnike ja ärimeestega. Moskva on süüdistused sekkumises USA valimistesse korduvalt tagasi lükanud, Kremlis on neid nimetatud täiesti alusetuiks.

Tagid:
kongress, FBI, Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad